کد خبر: 327504 A

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر:

ایلنا: معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر تاکید کرد که نباید کسی درباره پرونده برجام مغرضانه صحبت کند.

به گزارش ایلنا در بوشهر، فتح‌الله حقیقی در مراسم افتتاح طرح‌های امید اجتماعی در بوشهر با بیان اینکه طرح امید اجتماعی برای مشارکت جوانان در امورات مختلف جامعه و افزایش امید و انسجام اجرا شده گفت: یکی از برنامه‌های مهم دولت در 2 سال گذشته مهار تورم بوده این در حالی است که  دولت وعده کاهش تورم به 25 درصد داده بود اما در حال حاضر این رقم در کشور به2/15 درصد رسیده است.

حقیقی از تشکیل 12 اتاق فکر و تدوین طرح‌های ابتکاری در بوشهر خبرداد و گفت: تاکنون در راستای برنامه‌ریزی  12 اتاق فکر در استان بوشهر تشکیل شده که نتیجه این اتاق‌های فکر طرح‌های ابتکاری بود که در کشور به‌عنوان الگو مطرح شد.

وی بیان داشت: رئیس‌جمهور برای تحقق وعده‌هایی که داده، بزرگ‌ترین سرمایه را سرمایه‌اجتماعی می‌داند و معتقد است ما به‌عنوان مدیران و نمایندگان‌دولت باید تلاش کنیم مشکلی برای این سرمایه اجتماعی وارد نشود.

حقیقی ادامه داد: دولت معتقد است هر قدر ارتباط این سرمایه‌اجتماعی با دولت بیشتر شود اعتماد و رضایت حاصل می‌شود و مشارکت، امید و انسجام شکل می‌گیرد.

معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه طرح امید اجتماعی به‌منظور مشارکت، امید و انسجام بوده که این همان مؤلفه‌های مهم همدلی و هم‌زبانی است افزود: طرح‌های مختلفی در استان بوشهر اجرایی شده که الگویی برای سایر استان‌ها شده است.

وی در راستای همین برنامه‌ها از اجرای طرح المپیاد ورزشی ویژه بانوان خبرداد و گفت: در راستای توسعه مشارکت بانوان و توانمند سازی این قشر المپیاد ورزشی بانوان استان بوشهر در 10 رشته ورزشی برگزار می‌شود.

حقیقی، اجرای طرح تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان، بهداشت دهان و دندان و قلب سالم و اندیشکده توسعه از دیگر طرح‌های تدوین شده در استان بوشهر دانست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه 17 اتاق فکر تشکیل شده تصریح کرد: از مجموع 17 طرح اتاق فکر استان بوشهر 6 طرح اولویت‌دار انتخاب شدند و 11 طرح دیگر نیز در فاز دوم اجرا می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: دولتی که معتقد است اقداماتی انجام می‌دهد که این اقدامات با مشارکت آحاد جامعه شکل می‌گیرد توانست با دیپلماسی، موضوع برجام را از مسیر بدون بازگشت به مسیری که اقتدار نظام را موجب شد تغییر دهد و این کار ساده‌ای نبود که به‌راحتی از کنار آن بگذریم.

حقیقی با بیان اینکه کسی نباید درباره پرونده برجام نبمغرضانه صحبت کند، بیان داشت: پس از برجام به همه ثابت شد که دولت تمام اقداماتی که انجام داده در راستای منافع و مصالح ملی بوده است و مشخص شد جمهوری اسلامی ایران انزوا پذیر نیست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: از دیگر برکات‌ برجام این بود که ثابت شد ایران دارای قدرت دیپلماسی است و موجب شد چهره جمهوری اسلامی ایران در جهان محترم شمرده شود.

حقیقی با بیان اینکه در هفتم اسفندماه امسال دیگر آثار همدلی و هم‌زبانی را مشاهده خواهیم کرد، افزود: در استان‌بوشهر نیز شاهد توفیقات خوبی در عرصه‌های مختلف بودیم که در راستای تکریم سرمایه‌های اجتماعی انجام شد.

استان بوشهر استانداری بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر