کد خبر: 337487 A

چهارمین جلسه شورای راهبردی بخش تعاون منطقه جنوب غرب کشور برای اولین بار به صورت ویدئو کنفرانس در استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش ایلنا، جلسه شورای راهبردی بخش تعاون منطقه جنوب غرب کشور در استان بوشهر با حضور استان‌های بوشهر ، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و چهارمحال و بختیاری به صورت ویدئو کنفرانس با حضور دکتر کلانتری معاون امور تعاون وزارت متبوع با موضوع بررسی همایش و گردهمایی در منطقه، بررسی و تشکیل تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستانی و بررسی و تعیین تکلیف تعاونی‌های غیر فعال برگزار شد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزاری چنین جلساتی را برای تقویت بخش تعاون در مناطق مختلف کشور بسیار موثر دانست و افزود: یکی از مهم ترین موضوعاتی که در دستور کار وزارت متبوع قرار گرفته تشکیل تعاونی‌های توسعه عمران شهرستانی است.

وی افزود: تعاونی‌های توسعه عمران شهرستانی بستر ساز فعالیت های اقتصادی است و با توجه به ظرفیت و توانمندی‌هایی که در جنوب غرب کشور وجود دارد،تشکیل و تقویت چنین تعاونی‌هایی می‌تواند روند توسعه شهرها را تسریع بخشد .

کلانتری از برگزاری جلسات مشترک با مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت ایجاد و تقویت شرکت های تعاونی در بخش‌های مختلف از جمله خدماتی، تولیدی ، کشاورزی و صنعتی خبر داد و گفت: با ادامه چنین روندی در آینده ای نزدیک شاهد بالندگی بخش تعاون در کشور خواهیم بود .

مدیر تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آمادگی این معاونت را جهت تشکیل تعاونی‌هایی در زمینه بانک و بیمه اعلام و از مدیران خواست علاوه بر این موضوعات، تمام توان خود را در زمینه تشکیل و حمایت از تعاونی‌هایی نظیر آب و فاضلاب روستایی ، بهداشت و درمان ، برق به کار گیرند .

وی تصریح کرد یکی از گرایش هایی که در کشور نیازمند پیگیری بیشتری است بخش بهداشت و درمان و تشکیل تعاونی‌های پرستاران است که امیدواریم با تعاملی که مدیران ما با این بخش برقرار می کنند در آینده ای نزدیک شاهد تشکیل یکی از ضروری ترین گرایش‌های موجود در بخش تعاون باشیم .

کلانتری همچنین به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های بخش تعاون اشاره کرد و گفت: اگر مدیریت برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را  به اتحادیه ها، اتاق تعاون و مدیران شرکت‌های تعاونی واگذار کنیم مسلما شاهد نتایج مطلوب تری خواهیم بود که در این میان با توجه به اقلیم کشور پیشنهاد می شود در کلیه استان‌ها با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی نسبت به برپایی نمایشگاه دائمی تحت عنوان نهاده ها و تولیدات کشاورزی اقدام شود .

در ادامه مدیران استان های بوشهر ، فارس ، کهگیلویه و بویراحمد ، چهارمحال و بختیاری و خوزستان به طور جداگانه پیشنهادات خود را ارائه دادند که به هریک پاسخ داده شد .

شورای راهبردی بخش تعاون منطقه جنوب غرب کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر