کد خبر: 344309 A

در روستای شهنیا شهرستان دیر

ایلنا: استاندار بوشهر در آئین افتتاح نخستین مجتمع پردازش زباله‌های خشک روستایی استان بوشهر اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌های روستایی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و شاهد اجرای پروژه‌های بسیار مهمی در روستاهای استان هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا در بوشهر، مصطفی سالاری با اشاره به افتتاح ۵۲۲ پروژه عمرانی در دهه مبارک فجر در شهرها و روستاهای استان اضافه کرد: افتتاح این پروژه‌ها در تامین نیازها و رفع مشکلات مردم در شهرها و روستاهای استان بوشهر نقشی بسیار مهم دارد.

وی اجرای طرح روستای پاک را به عنوان یکی از برنامه‌های بسیار مهم در سطح روستاهای استان بوشهر عنوان کرد و افزود: در این طرح پسماندهای همه روستاهای استان بوشهر به صورت بهداشتی جمع‌آوری و دفع می‌شود.

مدیرکل دفتر روستایی استانداری بوشهر نیز در این آئین اظهار کرد: نخستین مجتمع پردازش زباله‌های خشک روستایی در منطقه شهنیا شهرستان دیر به بهره‌برداری رسیده است که هشت میلیارد ریال برای راه‌اندازی آن سرمایه‌گذاری شده است.

حسین عالی‌نژاد با اشاره به اینکه این مجتمع دارای پنج دستگاه ماشین آلات دفع زباله، تاسیسات جاده‌ای، باسکول ۵۰ تنی و دیگر امکانات است، بیان کرد: این مجتمع دارای ظرفیت پردازش ۱۰ تن زباله در مدت ۱۶ ساعت است و ۹ نفر در این مجتمع مشغول به کار شده‌اند.

استاندار بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر