کد خبر: 359007 A

فرماندار سابق بوشهر:

ایلنا: فرماندار سابق بوشهر گفت: بنا به درخواست خودم از مسئولیت فرمانداری بوشهر خداحافظی کردم و پیش از این به معاون استاندار عنوان کردم به دلیل شرایط جسمی نامناسبی که دارم، فرد توانمندی دیگری را برای این مسئولیت پیدا کنید.

به گزارش ایلنا، حسن ابراهیمی ظهر امروز در مراسم تودیع خود و معارفه فرماندار جدید بوشهر، خدمت در نظام اسلامی را افتخار دانست و اظهار داشت: خدمت در دولتی که برآمده از رأی مردم و با نگاه عقلانی، تدبیر و امید باشد برای من افتخارآفرین بوده است.

وی بیان کرد: دولت یازدهم به دنبال پیشرفت و اعتلای ایران در سایه همدلی بوده است و در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نیز باید به دولت کمک کنیم تا منویات مقام معظم رهبری نیز محقق شود.

فرماندار سابق بوشهر اضافه کرد: بوشهر با داشتن مردمی فهیم، سزاوار تحولی بیش از پیش است و هدفم از حضور در فرمانداری بوشهر این بود که به سراغ کارهای به زمین‌مانده بروم و آن‌ها را انجام دهم.

ابراهیمی با اشاره به اهمیت موضوع امنیت یادآور شد: با کمک و همت اعضای شورای تأمین شهرستان، امنیت و آرامش در شهرستان حکم‌فرما بود و به دنبال این بودم که تنش و نارضایتی را به حداقل ممکن برسانم و این اتفاق هم افتاد.

وی افزود: در این راه تمام قشرها، گروه‌ها و جناح‌های سیاسی دست‌ به‌ دست هم دادند تا در فضای بازی سیاسی فعالیت‌های مختلف بودن هیچ مشکلی انجام شود و جا دارد از همکاری تمام گروه‌های سیاسی تشکر کنم.

فرماندار سابق بوشهر گفت: بخش عمده‌ای از این موفقیت و ایجاد آرامش در شهرستان با رهنمودهای استاندار و معاونان وی محقق و زمینه برای اعتمادسازی و همراهی مردم نیز فراهم شد.

ابراهیمی ادامه داد: در توزیع اعتبارات رویکرد متوازن داشتیم و در هیچ روستایی تبعیضی در توزیع اعتبارات صورت نگرفت.

وی با اشاره به موضوع جابه‌جایی روستاهای هلیله و بندرگاه که در جوار نیروگاه اتمی بوشهر قرار دارند، گفت: مردم این دو روستا سال‌هاست که چشم‌انتظار حل مسئله جابه‌جایی روستاها هستند و بنده نیز با جدیت به دنبال حل این مشکل بودم، استاندار بوشهر نیز با جدیت تمام موضوع را دنبال کرد اما توفیق یار نبود تا در مدت مسئولیت بنده در فرمانداری بوشهر این مسئله سامان یابد.

فرماندار سابق بوشهر بیان کرد: امیدوارم با پیگیری‌های استاندار، روزنه‌ای از امید برای مردم هلیله و بندرگاه باز شود و بنده نیز اگر نتوانستم در این بخش کاری انجام دهم از مردم این دو روستا عذرخواهی می‌کنم.

ابراهیمی با اشاره به مشکلات جزیره خارگ و قدردانی از همکاری، امام‌ جمعه، بخشدار و مسئولان نفتی مستقر در این جزیره بیان داشت: استاندار پیگیری ویژه‌ای برای حل کمبودها و مشکلات ساکنان جزیره خارگ داشته و دارد، در زمینهٔ تردد به خارگ، با تلاش صورت‌گرفته هم‌اکنون با اضافه شدن شناور جدید مشکل برطرف شده و قرار است چهار کشتی تندرو دیگر نیز به این ناوگان اضافه شود.

وی به انتخابات سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: انتخابات در حوزه بوشهر بدون حتی یک اعتراض برگزار شد این مهم با تلاش و همکاری تمام عوامل برگزاری انتخابات محقق شد.

فرماندار سابق بوشهر گفت: موضوع ساماندهی عمارت تاریخی ملک بوشهر از دیگر ناکامی‌های بنده در دوره مسئولیت فرمانداری بوشهر بود و امیدواریم در دوره جدید به سرانجام برسد.

ابراهیمی تصریح کرد: برای ایجاد آرامش در شهرستان با نظر استاندار و دیگر بزرگان برای مسئولیت فرمانداری بوشهر دعوت شدم و با وجود میل باطنی خود این مسئولیت را پذیرفتم اما با نگاه تکلیف وارد کار شدم و با مشی اعتدال، انصاف و مبنا قرار دادن اخلاق عمل کردم.

وی اظهار داشت: اکنون هم بنا به درخواست خودم از مسئولیت فرمانداری بوشهر خداحافظی کردم و پیش از این به معاون استاندار عنوان کردم به دلیل شرایط جسمی نامناسبی که دارم، فرد توانمندی دیگری را برای این مسئولیت پیدا کنید.

فرماندار سابق بوشهر اضافه کرد: پس از این درخواست بنده، استاندار و معاون سیاسی لطف کرده و درخواست بنده را پذیرفتند که در مسئولیت فرمانداری بوشهر نباشم.

ابراهیمی با قدردانی از همکاری و حمایت خانواده شهدا، مسئولان و مدیران اجرایی، رسانه‌ها و منتقدان خود در شهرستان بوشهر، از وی خواست با فرماندار جدید نیز همکاری داشته و به استاندار بوشهر در اجرای برنامه‌ها کمک کند.

 

حسن ابراهیمی فرماندار سابق بوشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر