کد خبر: 117826 A

چکیده: «۴ میلیون نفر کارگر مهاجر که در این کشور سکونت یافته‌اند، اکنون با تمدید نشدن ویزای اقامتشان در انتظار اخراج هستند. از ابتدای سال تا کنون ۹۰۰ هزار نفر و دو مرحله عربستان را ترک کردند.»

چهار میلیون کارگر مهاجر که در عربستان سکونت دارند، به دلیل تمدید نشدن ویزای اقامتشان در انتظار اخراج از این کشور هستند که این امر اعتراض دولت‌های پاکستان و فیلیپین را به دنبال داشت.

به گزارش دریافتی ایلنا به نقل از الجزیره، چهار میلیون کارگر مهاجر که در عربستان سکونت یافته‌اند، به دلیل تمدید نشدن ویزای اقامتشان، در انتظار اخراج از این کشور هستند.

بنابر این گزارش، هزاران کارگر آسیایی ساکن در عربستان به دلیل پایان یافتن سکونت قانونی‌شان عربستان را ترک کرده‌اند، چرا که دولت این کشور با تمدید مهلت سکونت آن‌ها در عربستان مخالف است.

۴ میلیون نفر کارگر مهاجر که در این کشور سکونت یافته‌اند، اکنون با تمدید نشدن ویزای اقامتشان در انتظار اخراج هستند. از ابتدای سال تا کنون ۹۰۰ هزار نفر و دو مرحله عربستان را ترک کردند.

احمد الحمیدان وکیل وزارت کار عربستان در گزارشی آورده است: این وزارتخانه به فعالیت یک میلیون و ۹۵۸ هزار نفر کارگر پایان داد و ۲ میلیون و ۸۷ هزار نفر را از زمان آغاز انتخابات آوریل جابجا کرد.

وی افزود: تعداد کارگران خارجی عربستان در آستانه ۹ میلیون نفر است.

عزیز احمد چودری، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان با اشاره به این موضوع، گفت: ما از دولت عربستان درخواست کردیم، تا محدودیت زمانی کارگران پاکستانی را تا ژانویه ۲۰۱۴ تمدید کند، تا پاکستانی‌ها از این امر استفاده کنند.

همچنین فیلیپین به دلیل عدم توانایی در پاسخگویی به هزاران نفر از شهروندانش، از عربستان خواست تا به درخواست کارگران این کشور برای تمدید مهلت اقامتشان موافقت کند، اما عربستان اخبار منتشر شده برای تمدید این مهلت را تکذیب کرد.

مدیر اداره کل گذرنامه و صدور ویزا عربستان هفته گذشته از اخراج ۹۵۱ هزار و ۲۷۲ نفر که به صورت غیر قانونی در این کشور اقامت دارند، خبر داده بود.

کارگران آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر