کد خبر: 118706 A

در اعتراض به تدابیر سخت‌گیرانه اقتصادی؛

چکیده: «این اعتصاب به دعوت اتحادیه‌های کارگری خصوصی و دولتی یونان و یک روز بعد از ورود نمایندگان کمیسیون اروپا، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین‌المللی پول به آتن برای بررسی نحوه بازپرداخت بدهی‌های این کشور صورت گرفت.»

اعتصاب سراسری کارگران یونانی که امروز – چهارشنبه - در اعتراض به سیاست‌های سختگیرانه اقتصادی دولت صورت گرفت، این کشور را به تعطیلی کشانده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، این اعتصاب به دعوت اتحادیه‌های کارگری خصوصی و دولتی یونان و یک روز بعد از ورود نمایندگان کمیسیون اروپا، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین‌المللی پول به آتن برای بررسی نحوه بازپرداخت بدهی‌های این کشور صورت گرفت.
کارکنان بنادر یونان طی بیانیه‌ای اعلام کردند: «کارگران، بازنشستگان و افراد بیکار با کابوس بی‌پایانی رو‌به‌رو هستند؛ دولت و تروئیکا تصمیم به نابودی یونان دارند.»
به گفته مقام‌های اتحادیه‌های کارگری یونان، این نگرانی وجود دارد که دولت برای جبران بدهی‌های خود به وام‌دهندگان، اقدام به کاهش دستمزد‌ها کند.
اتحادیه‌های کارگری یونان همچنین به برنامه کاهش تعداد کارمندان دولت و خصوصی‌سازی معترض هستند.
بر اساس این گزارش، معلمان مدارس، پزشکان، کارکنان شهرداری و رانندگان قطار‌ها و اتوبوس‌ها نیز به این اعتصاب پیوسته‌اند.
کارکنان کنترل ترافیک هوایی نیز اعلام کرده‌اند که برای ساعاتی دست از کار خواهند کشید؛ اقدامی که انتظار می‌رود باعثاختلال در پرواز‌ها و رفت و آمد مسافران شود.
همچنین قرار است طی ساعات آینده تظاهراتی با حضور هزاران تن از شهروندان یونانی در مقابل پارلمان این کشور برگزار شود.

کارگران اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر