کد خبر: 156864 A

چکیده: مسئولان اتحادیه کارگری علت اعتصاب را شرایط کاری و دستمزد‌ها اعلام کردند. / این اعتصابات به فهرست مشکلاتی که برگزارکنندگان بازی‌ها و در حالی که فقط دو سال تا آغاز المپیک ۲۰۱۶ باقی مانده است اضافه شده است.

اعتصاب بیش از دو هزار کارگر ساختمانی باعثکند شدن روند کار در پارک المپیک محل اصلی برگزاری بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «ریو مایس» سخنگوی کنسرسیوم ساختمان سازی در دومین روز اعتصاب در روز جمعه گفت ممطئن نیست که چه زمان فعالیت‌ها از سرگرفته می‌شود.

وی در بیانیه‌ای اظهار داشت انتظار می‌رود هر گونه زمان تلف شده به سرعت جبران شود و این اعتصابات بر جدول زمانی ساخت و ساز‌ها تاثیری نگذارد.

این اظهارات از جانب مقامات کارفرمایی در حالی مطرح می‌شود که مسئولان اتحادیه کارگری علت اعتصاب را شرایط کاری و دستمزد‌ها اعلام کردند.

دو هفته پیش یک تیم از بازرسان کمیته بین المللی المپیک در بازدید از ریودوژانیرو اعلام کردند بازی‌ها با چالش مهلت زمانی روبرو ست.

توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک به طور مکرر گفته است که ریودوژانیرو فرصتی برای از دست دادن یک روز هم ندارد. برخی بیم آن دارند که این بازی‌ها نظیر جام جهانی با تاخیرهایی مواجه شود.

این اعتصابات به فهرست مشکلاتی که برگزارکنندگان بازی‌ها و در حالی که فقط دو سال تا آغاز المپیک ۲۰۱۶ باقی مانده است اضافه شده است.

ساخت و ساز در دومین محل برگزاری بازی‌ها در شمال ریودوژانیرو هنوز آغاز نشده است. کار بر روی زمین گلف المپیک نیز به تاخیر افتاده است.

آلودگی شدید آب در خلیج گوانابارا ریودوژانیرو محل برگزاری مسابقات قایقرانی المپیک یک نگرانی فزاینده ایجاد کرده است. قرار است در ماه اوت یک مسابقه آزمایشی در این محل برگزار شود. مقامات کمیته بین الملللی المپیک اظهار داشته‌اند در صورت آلودگی آب سلامت ورزشکاران را به خطر نمی‌اندازند.

براساس محاسبات انجام شده برزیل ۱۵ میلیارد دلار برای برگزاری بازیهای المپیک هزینه خواهد کرد که از منابع عمومی و خصوصی تامین می‌شود.

کارگران آمریکای جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر