کد خبر: 178422 A

به دنبال مرگ جدگانه دو کارگر صورت گرفت؛

مرگ یک زن ۵۲ ساله در انبار شرکت آمازون در پنسیلوانیا آمریکا باعثشده تا سازمان «سلامت و ایمنی کار» در آمریکا دست به تحقیق درباره این پرونده بزند.

مرگ یک زن ۵۲ ساله در انبار شرکت آمازون در پنسیلوانیا آمریکا باعثشده تا سازمان «سلامت و ایمنی کار» در آمریکا دست به تحقیق درباره این پرونده بزند.

به گزارش اخبار دریافتی ایلنا، به نقل از سایت «دیلی میل»، خانم جودی رودس حدود ۲ هفته پیش با ابزار جکی که با آن بار حمل می کرد، به یکی از قفسه‌ها خورد و بر اثر ریزش قفسه بر رویش جان خود را از دست داد.

مرگ این کارگر با ۲ پسر و ۴ نوه در حالی بود که پیشتر وی از سرطان سینه جان به در برده بود.

از سوی دیگر چند ماه پیش از این یک کارگر مرد هم در انبار آمازون در نیوجرسی دچار حادثه شد و جان خود را از دست داد. رونالد اسمیت ۵۷ ساله ۴ فرزند و ۷ نوه داشت و مرگ این ۲ نفر، حساسیت زیادی را ایجاد کرده است.

اکنون سازمان بهداشت و سلامت کار در آمریکا، ۵ شرکت(۴ آژانس کاریابی و یک شرکت تجهیزات و پشتیبانی) را به «خشونت جدی» علیه کارگران متهم کرده است.

این شرکت‌ها متهم شده‌اند که قبل از استخدام کارگرها، میزان خطر موجود در محل کار را ارزیابی نکرده اند.

پاتریسیا جونز از مدیران سازمان بهداشت و سلامت کار در بیانیه ای گفته: «آژانس‌های کاریابی که مشاغل موقت تهیه می کنند و کارفرماها، به طور مشترک مسوول امنیت و سلامت کارگران موقت هستند. این سازمان ها که مسوول استخدام هستند، باید امنیت محل کار را بررسی کنند تا مطمئن شوند کارگرها به طور مناسب از خطرهای احتمالی محافظت می شوند.» تازه این حساسیت درباره کارگرهای موقت نشان داده می‌شود.

کارگران آمریکا حوادث حین کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر