کد خبر: 219192 A

«معدنچیان ناخواسته یک مخزن بزرگ آب ایجاد شده در این معدن را که ۷۰۰ متر عمق دارد، سوراخ کردند و این کار باعثشد تا ۳۰۰ متر از معدن به زیر آب برود.»

در پی حادثه فرورفتن معدن زغال سنگ «لاکانچا» درشهر «آماگا» کلمبیا در آمریکای جنوبی، دست کم ۱۲ معدنچی جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایلنا، کارلوس اوسما - رئیس دفتر محیط زیست و فعالیت معدنی آماگا - در این باره گفت: معدنچیان روز پنجشنبه در این معدن حبس شدند اما پس از گذشت ساعتهای زیاد، هیچ امیدی برای زنده بودن آن‌ها وجود نداشت.

وی ادامه داد: معدنچیان ناخواسته یک مخزن بزرگ آب ایجاد شده در این معدن را که ۷۰۰ متر عمق دارد، سوراخ کردند و این کار باعثشد تا ۳۰۰ متر از معدن به زیر آب برود.

به گزارش روزنامه ال موندو، ‌ اوسما اشاره کرد: نیروهای امدادی تا جایی که آب بود، پیش رفتند اما در آنجا نه خروجی وجود داشت و نه ارتفاعی که بتوانند روی آن قرار گیرند و غرق نشوند. افزون بر اینکه در آنجا اکسیژنی نیز وجود نداشت.
..
گفتنی است، بارش شدید باران در روز پنجشنبه باعثریزش تونل این معدن که بیش از ۴۵۰ متر عمق دارد، شده بود که در نخستین ساعات این حادثه از مجموع ۳۶ معدنچی در حال کار، ۲۴ نفر پیش از ریزش معدن جان خود را نجات دادند.

کارگران آمریکای جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر