کد خبر: 104601 A

لوران فابیوس:

فابیوس با اعلام این‌که از گفت‌وگوهای وزرای خارجه آمریکا و روسیه درباره تحولات سوریه استقبال می‌کند، گفت که پاریس برای هر گونه اقدامی منتظر گزارش بازرسان سازمان ملل متحد خواهد ماند.

«لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه گفت که کشورش پیش از اعلام گزارش بازرسان سازمان ملل متحد درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی در سوریه، دست به اقدامی نخواهد زد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، فابیوس با اعلام این‌که از گفت‌وگوهای وزرای خارجه آمریکا و روسیه درباره تحولات سوریه استقبال می‌کند، گفت که پاریس برای هر گونه اقدامی منتظر گزارش بازرسان سازمان ملل متحد خواهد ماند.

بر اساس این گزارش، گفت‌وگوهای فشرده وزرای خارجه آمریکا و روسیه بر سر سوریه امروز – شنبه - برای سومین روز متوالی در ژنو ادامه دارد.

مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که مذاکرات «جان کری» وزیر خارجه این کشور و «سرگئی لاوروف» همتای روس وی با پیشرفت همراه بوده است.

وزرای خارجه آمریکا و روسیه پیش از این گفتند که برای بحثدرباره مقدمات یک کنفرانس صلح برای سوریه در ماه جاری میلادی نیز به توافق رسیده‌اند.

در همین حال، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل گفته است که گزارش بازرسان تسلیحاتی این سازمان نشان خواهد داد که ماه گذشته در سوریه از سلاح شیمیایی استفاده شده است. این گزارش قرار است دوشنبه توسط سازمان ملل منتشر شود.

قرار است در این گزارش شواهدی ارائه شود که نوع مهمات مورد استفاده در منطقه غوطه دمشق نیز از جمله آنها است.

بان کی مون جان کری دبیر کل سازمان ملل روسیه سازمان ملل سازمان ملل متحد سرگئی لاوروف سوریه فرانسه وزیر خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر