کد خبر: 105952 A

رایزنی‌ها در مورد این پیش نویس که توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس ارائه شده است، تا رسیدن به توافق بین همه طرف‌ها ادامه پیدا می‌کند.

یک منبع در سازمان ملل اعلام کرد که هر گونه استفاده از زور یا تحریم علیه دمشق از پیش نویس غربی‌ها در مورد سلاح‌های شیمیایی سوریه حذف شده است.
به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، این منبع گفت که در نشست پنج عضو شورای امنیت در نیویورک که شب گذشته برگزار شد، هر گونه اشاره به استفاده از زور یا اعمال تحریم علیه دمشق در پیش نویس کشورهای غربی در مورد سلاح‌های شیمیایی سوریه حذف شده است.
در همین حال برخی کار‌شناسان پیش بینی کردند که رایزنی‌ها در مورد این پیش نویس که توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس ارائه شده است، تا رسیدن به توافق بین همه طرف‌ها ادامه پیدا می‌کند.
این در حالی است که نشست نخست اعضای شورای امنیت برای بررسی پیش نویس کشورهای غربی در مورد سلاح‌های شیمیایی سوریه بدون نتیجه پایان یافته بود.
بنا بر این گزارش، وزرای خارجه آمریکا، فرانسه و انگلیس دوشنبه گذشته بر سر ضرورت صدور قطعنامه قوی، الزام‌آور و قابل اجرا توسط شورای امنیت برای تضمین پایبندی سوریه به از بین بردن سلاح‌های شیمیایی‌ این کشور به توافق رسیدند.

انگلیس سازمان ملل سلاح های شیمیایی سوریه شورای امنیت فرانسه کشورهای غربی نیویورک علیه حذف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر