کد خبر: 108009 A

بشار اسد:

اسد با بیان اینکه سیاست‌های واشنگتن در قبال دمشق به مردم آمریکا لطمه می‌زند، گفت که آمریکا نمی‌تواند به مردم سوریه دیکته کند که چه کسی باید بر آن‌ها حکومت کند.

«بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه در مصاحبه با شبکه «تله سور» آمریکای لاتین با انتقاد از رویکردهای واشنگتن در قبال دمشق گفت که سیاست آمریکا در برابر بحران سوریه از‌‌ همان آغاز مبتنی بر دروغ و افترا بود.
به گزارش ایلنا به نقل از شبکه خبری الاخباریه، اسد با بیان اینکه سیاست‌های واشنگتن در قبال دمشق به مردم آمریکا لطمه می‌زند، گفت که آمریکا نمی‌تواند به مردم سوریه دیکته کند که چه کسی باید بر آن‌ها حکومت کند.
رئیس جمهوری سوریه همچنین تاکید کرد که اگر آمریکا از دخالت در امور داخلی دیگر کشور‌ها خودداری کند، اوضاع جهان بهتر خواهد شد.
وی افزود که همه شواهد حاکی از آن است که تسلیحات شیمیایی توسط مخالفان سوری مورد استفاده قرار گرفته است.
بشار اسد همچنین کنفرانس ژنو ۲ را گامی در مسیر باز کردن باب گفت‌و‌گو میان نیروهای مختلف سوری دانست ولی در عین حال تاکید کرد که این کنفرانس نمی‌تواند جایگزین گفت‌و‌گوهای داخلی در سوریه شود.
وی در ادامه با تقدیر از رویکردهای تهران در برابر دمشق گفت که موضع ایران در برابر بحران سوریه کاملا بنیادین است چرا که ایران از حقیقت آنچه در سوریه می‌گذرد، به خوبی آگاه است.

آمریکای لاتین ایران بحران سوریه جهان سوریه مصاحبه واشنگتن آمریکا ژنو سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر