کد خبر: 109849 A

نظامیان رژیم صهیونیستی اقدام به حفر چندین تونل در زیر موانع مرزی شهرک جحر الدیک و در عمق سه متری کردند تا جنگ‌افزارهای نظامی بتوانند بدون این‌که در معرض دید فلسطینیان باشند، از آن‌ها عبور کنند.

رژیم صهیونیستی اخیرا تدابیر امنیتی جدیدی را در طول مرزهای شرقی شهرک «جحر الدیک» واقع در جنوب شرقی شهر غزه اتخاذ کرده‌ است تا سامانه امنیتی خود در این منطقه را به شیوه‌های مختلف تقویت کند.
به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، نظامیان رژیم صهیونیستی اقدام به حفر چندین تونل در زیر موانع مرزی شهرک جحر الدیک و در عمق سه متری کردند تا جنگ‌افزارهای نظامی بتوانند بدون این‌که در معرض دید فلسطینیان باشند، از آن‌ها عبور کنند.
بولدوزرهای ارتش رژیم صهیونیستی نیز خاکریزهایی در برابر تانک‌های ارتش ایجاد کردند تا از حملات احتمالی گروه‌های مقاومت در امان باشند. علاوه بر این، چندین سکوی پرتاب موشک «زمین به زمین» در این منطقه مرزی احداثشد.
ساکنان این شهرک شنبه گذشته نیز شاهد تحرکات گسترده خودروهای نظامی و بولدوزرهای ارتش اسرائیل در شرق جحر الدیک و حفر تونل‌های سه متری توسط آن‌ها به منظور عبور خودروهای نظامی جیپ بودند. این تونل‌ها ۱۰ متر در داخل نوار مرزی شرق نوار غزه و در داخل اراضی اشغالی سال ۴۸ فلسطین قرار دارند.
این نخستین باری نیست که رژیم صهیونیستی اقدام به احداثخاکریز و تونل در مرز‌ها می‌کند؛ به طوری که اخیرا نیز تونل‌هایی برای عبور خودروهای صهیونیستی و در امان ماندن آن‌ها از حملات مقاومت فلسطین حفر کرده بود و هر از چند گاهی به دلیل لو رفتن این تونل‌ها، سامانه‌های دفاعی خود در این منطقه را نوسازی می‌کند.

جنگ جنوب شرقی رژیم صهیونیستی زمین غزه فلسطین امنیتی شرق نوار تونل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر