کد خبر: 115362 A

وزارت خارجه آمریکا خواستار شد:

شرمن فضای حاکم بر مذاکرات ایران و گروه ۱ + ۵ را مثبت و رضایت‌بخش توصیف کرد کرد ولی در عین حال گفت که از بین بردن بی‌اعتمادی طولانی‌مدتی که بین واشنگتن و تهران وجود دارد، نیازمند زمان بیشتری است.

«وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا از کنگره این کشور خواست تا زمان مشخص شدن نتیجه مذاکرات هسته‌ای با ایران، از اعمال تحریم‌های بیشتر علیه این کشور خودداری کند.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، شرمن فضای حاکم بر مذاکرات ایران و گروه ۱ + ۵ را مثبت و رضایت‌بخش توصیف کرد کرد ولی در عین حال گفت که از بین بردن بی‌اعتمادی طولانی‌مدتی که بین واشنگتن و تهران وجود دارد، نیازمند زمان بیشتری است.
«جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز بر درخواست دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری این کشور از کنگره در مورد به تعویق انداختن تصمیم‌گیری درباره تحریم‌های جدید علیه ایران تاکید کرد.

در همین حال، خبرگزاری رویترز گزارش داده است که کاخ سفید نشستی را با حضور مشاوران سنای آمریکا برگزار کرد تا قانون‌گذاران را متقاعد کند که مقطع زمانی فعلی برای برای تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران مناسب نیست.

کاخ سفید می‌خواهد تا سناتور‌ها بررسی تحریم‌هایی که قرار بود ماه گذشته میلادی در کمیته بانکی این بخش از کنگره بررسی شود اما به درخواست اوباما به تعویق افتاد را مجددا به زمانی دیگر موکول کنند.

یکی از مشاوران ارشد سنای آمریکا گفته است که جمهوری‌خواهان در برابر این درخواست مقاومت می‌کنند اما تصمیم‌گیری در این مورد در اختیار سناتور دموکرات «تیم جانسون» است که رئیس کمیته بانکی‌ بوده و هم‌حزبی‌های وی اکثریت مجلس سنا را در دست دارند.

سخنگوی تیم جانسون بدون اشاره به جزئیات بیشتر، برگزاری این نشست در کاخ سفید را تائید کرده است.

اوباما ایران باراک اوباما دولت قانون کاخ سفید گروه ۱ ۵ مذاکرات هسته ای واشنگتن وزیر خارجه آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر