کد خبر: 115968 A

در چارچوب مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان؛

اسرایی که قرار است در مرحله دوم آزاد شوند، هرکدام بین ۱۹ تا ۲۸ سال در زندان بوده‌اند که ۲۱ نفر آن‌ها از کرانه باختری و پنج نفر دیگر از نوار غزه هستند.

رژیم صهیونیستی از آزادی ۲۶ نفر از اسرای فلسطینی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، رژیم صهیونیستی قرار است ۲۶ اسیر فلسطینی دیگر را بر اساس توافق خود با آمریکا در راستای مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان آزاد کند.

رژیم صهیونیستی در ماه آگوست گذشته اعلام کرد که ۱۰۴ اسیر فلسطینی را طی چهار مرحله و در راستای شروع مجدد مذاکرات سازش با تشکیلات خودگردان فلسطین آزاد خواهد کرد.

مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین به مدت سه سال و به دلیل اصرار طرف صهیونیستی بر ادامه شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی متوقف شده بود.

موضوع آزادی اسرای فلسطینی انتقادات زیادی را در محافل صهیونیستی علیه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم به راه انداخته است. هفته گذشته کابینه رژیم صهیونیستی طرح حزب متحد خود برای جلوگیری از آزادی اسرای فلسطینی را رد کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی منتشر کرده است، ۲۶ اسیر فلسطینی که از قبل از سال ۱۹۹۳ میلادی بازداشت شده بودند، آزاد خواهند شد.

پیش از این نیز ۲۶ نفر دیگر از اسرای فلسطینی در چارچوب مذاکرات سازش آزاد شده بودند.

بر اساس این گزارش، اسرایی که قرار است در مرحله دوم آزاد شوند، هرکدام بین ۱۹ تا ۲۸ سال در زندان بوده‌اند که ۲۱ تن آن‌ها از کرانه باختری و پنج تن دیگر از نوار غزه هستند.

بنیامین نتانیاهو زندان غزه فلسطین مذاکرات صهیونیستی فلسطینی آزاد اسیر سازش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر