کد خبر: 116196 A

سرگئی لاوروف:

با این حال موافق نیستیم گفت‌وگو‌ها درباره عدم جهت گیری این طرح علیه روسیه و نیز درباره اینکه نیازی به تغییر آن وجود ندارد را برای مدتی نامحدود ادامه دهیم.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو برای گفت‌وگوی سازنده با آمریکا و ناتو و جست‌وجوی راه حل‌های مصالحه‌آمیز درباره طرح سپر موشکی در اروپا آمادگی دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از نووستی، وزیر خارجه روسیه در هشتمین اجلاس کمیته کاری همکاری‌های روسیه و اوکراین در شهر «روستوف نادانو» با اعلام این مطلب افزود: «با این حال موافق نیستیم گفت‌وگو‌ها درباره عدم جهت گیری این طرح علیه روسیه و نیز درباره اینکه نیازی به تغییر آن وجود ندارد را برای مدتی نامحدود ادامه دهیم.»

لاوروف با اشاره به اینکه روسیه به گفت‌وگوی سازنده علاقمند است، تاکید کرد: «در آینده نیز برای تقویت ثبات راهبردی و منطقه‌ای و رفع تمامی چالش‌ها از راه سیاسی - دیپلماتیک تلاش خواهیم کرد.»

به گزارش روسیا الیوم، لاوروف همچنین با اشاره به نشست ژنو ۲ تاکید کرد که برخی گروه‌های مخالف در سوریه، طرف‌هایی که خواستار مشارکت در این نشست هستند را تهدید می‌کنند.

وی تاکید کرد که هر یک از این گروه‌های مخالف در سوریه، یک پیشیبان منطقه‌ای یا فرامنطقه‌ای دارند و آمریکا نیز به خوبی به این مساله آگاه است.

لاوروف تاکید کرد که حمایت از برگزاری نشست ژنو ۲ تنها در حرف صورت گرفته و اقدامی عملی در این راستا انجام نمی‌شود.

روسیه سوریه مسکو ناتو وزیر خارجه آمریکا موشکی لاوروف اروپا ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر