کد خبر: 117588 A

برای اعتراض نسبت به حملات پهپادی آمریکا؛

پاکستان موضع خود را روشن کرده است که حملات پهپاد‌های آمریکا نقض تمامیت ارضی پاکستان و قوانین انسانی بین‌المللی بوده و علاوه بر آن در مسیر تلاش‌های پاکستان برای استقرار صلح و ثبات در این کشور و منطقه مانع ایجاد می‌کند.

وزارت خارجه پاکستان سفیر آمریکا در اسلام‌آباد را برای ابلاغ مراتب اعتراض نسبت به حمله پهپادی اخیر واشنگتن که کشته شدن «حکیم‌الله محسود» رهبر طالبان را به دنبال داشت، احضار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از شینهوا، وزارت خارجه پاکستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «برای اعلام مراتب اعتراض و نگرانی درباره حملات پهپادی اخیر، سفیر آمریکا به وزارت خارجه احضار شد.»

در این بیانیه همچنین آمده است که حمله پهپادی اخیر آمریکا به پاکستان، روی طرح دولت برای گفت‌وگو با گروه شبه‌نظامی تحریک طالبان تاثیر منفی داشته است.

وزارت خارجه پاکستان همچنین اعلام کرد که دولت همچنان به تلاش‌های خود برای تعامل با شبه‌نظامیان تحریک طالبان ادامه می‌دهد تا خشونت‌های جاری در کشور پایان یابد.

در این بیانیه همچنین آمده است که پاکستان موضع خود را روشن کرده است که حملات پهپاد‌های آمریکا نقض تمامیت ارضی پاکستان و قوانین انسانی بین‌المللی بوده و علاوه بر آن در مسیر تلاش‌های پاکستان برای استقرار صلح و ثبات در این کشور و منطقه مانع ایجاد می‌کند.

پاکستان حکیم الله محسود خشونت دولت طالبان واشنگتن آمریکا حملات اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر