کد خبر: 117725 A

رئیس هیئت مشترک سازمان ملل و سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی:

سوریه با از بین بردن همه تجهیزات خود برای تولید و تعبیه سلاح‌های شیمیایی به مهلت تعیین شده توسط سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی(اوایل نوامبر) برای از بین بردن سلاح‌های شیمیایی خود پایبند بود.

«زیگرید کاگ» رئیس هیئت مشترک سازمان ملل و سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی گفت که سوریه به همه تعهدات خود برای از بردن تجهیزات و ابزارهای تولید سلاح‌های شیمیایی عمل کرده است.
به گزارش ایلنا به نقل از سیریا نیوز، کاگ گفت که سوریه با از بین بردن همه تجهیزات خود برای تولید و تعبیه سلاح‌های شیمیایی به مهلت تعیین شده توسط سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی(اوایل نوامبر) برای از بین بردن سلاح‌های شیمیایی خود پایبند بود.
وی افزود که بازرسان سازمان ملل از ۲۱ مرکز از ۲۳ مرکز تولید سلاح‌های شیمیایی سوریه بازدید کرده و به این نتیجه رسیدند که تجهیزات تولید و تعبیه مواد شیمیایی این مراکز از کار افتاده است. دو مرکز به علت درگیری‌های ارتش سوریه و گروه‌های مسلح و خطرات رسیدن به آن‌ها هنوز مورد بازرسی قرار نگرفته‌اند.
رئیس هیئت مشترک سازمان ملل و سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی تاکید کرد که میان این هیئت و دولت سوریه هماهنگی کامل وجود دارد.
در همین حال قرار است شورای اجرایی سازمان ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی پانزدهم ماه جاری میلادی نشستی را برگزار کند تا میزان پایبندی سوریه به تعهدات خود و طرح نابودی سلاح‌های شیمیایی سوریه را مورد بحثو بررسی قرار دهد.
از طرف دیگر، قرار است کاگ هفته آینده گزارشی را در مورد ماموریتش برای از بین بردن سلاح‌های شیمیایی سوریه به شورای امنیت ارائه کند.

ارتش سوریه دولت سوریه سازمان ملل سلاح های شیمیایی سوریه شورای امنیت گروه های مسلح مواد شیمیایی ممنوعیت بردن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر