کد خبر: 121356 A

مبروک در تحقیقات درباره فرار رئیس‌جمهوری برکنار شده مصر و دیگر رهبران اخوان‌المسلمین از زندان «وادی نطرون» طی انقلاب ۲۵ ژانویه مصر نیز شرکت داشت.

مسئول رسیدگی به پرونده جماعت اخوان‌المسلمین در وزارت کشور مصر توسط افراد نا‌شناس ترور شد.
به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، افراد مسلح نا‌شناس «محمد مبروک» مسئول پرونده اخوان‌المسلمین در بخش امنیت ملی در وزارت کشور مصر را در مقابل منزلش در منطقه «شهر نصر» در شمال قاهره به ضرب گلوله کشتند.
یک منبع امنیتی مصری گفت که افراد مسلح نا‌شناس که سوار بر خودرویی بودند به سمت مبروک تیراندازی کرده و در جا وی را کشتند.
یک منبع امنیتی دیگر نیز گفت که سه تن در ترور مبروک دست داشتند.
این منبع افزود که مبروک یکی از مسئولان تحقیقات در مورد ترور نافرجام «محمد ابراهیم» وزیر کشور مصر به شمار می‌رفت. ابراهیم ماه سپتامبر در شمال قاهره مورد سوء قصد قرار گرفت و جان سالم به در برد.
یک مبنع قضایی که نخواست نامش شود نیز گفت که مبروک در تحقیقات در مورد فرار «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری برکنار شده مصر و دیگر رهبران اخوان‌المسلمین از زندان «وادی نطرون» طی انقلاب ۲۵ ژانویه مصر نیز شرکت داشت.
بنا بر این گزارش، بخش امنیت ملی در وزارت کشور نام جدید پلیس مخفی مصر است که در دوران مبارک به شکنجه و پیگرد مخالفان سیاسی مشهور بود.

وزیر کشور مصر نیز طی ماه‌های گذشته تعدادی از افسران پلیس مخفی که پس از انقلاب مصر کنار زده شدند را به سر کار خود بازگرداند و تحقیقات مخفیانه در مورد جریان دینی در مصر را نیز آغاز کرد.

اخوان المسلمین افراد مسلح امنیت ملی انقلاب تیراندازی زندان محمد مرسی مصر وزارت کشور وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر