کد خبر: 122083 A

بشار اسد:

اسد بر ضرورت یکپارچه کردن تلاش‌ها و اقدام‌ها در عرصه فکری برای رویارویی افکار تکفیری تندرو که عرب‌ها و وابستگی‌های قومی آن‌ها و نیز اصرار آن‌ها بر عروبیت را هدف قرار داده است، تاکید کرد.

«بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه تاکید کرد که وجدان ملت‌های عرب با سوریه است.
به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری العهد، اسد در دیدار با اعضای دبیرخانه کنگره عمومی احزاب عربی که در دمشق برگزار شده است، گفت که کمرنگ شدن نقش سازنده احزاب عربی در جامعه‌های خود طی سال‌های گذشته زمینه را برای افکار و جنبش‌های ناهمگون به وجود آورد تا وارد این جامعه‌ها شوند.
رئیس‌جمهوری سوریه در این دیدار بر اهمیت فعال کردن نقش احزاب و نهادهای مردمی در مرحله آینده و تحکیم روابط میان احزاب عربی در راستای خدمت به منافع مشترک ملت‌های منطقه و تقویت روابط مردمی تاکید کرد.
اسد همچنین بر ضرورت یکپارچه کردن تلاش‌ها و اقدام‌ها در عرصه فکری برای رویارویی افکار تکفیری تندرو که عرب‌ها و وابستگی‌های قومی آن‌ها و نیز اصرار آن‌ها بر عروبیت را هدف قرار داده تاکید کرد؛ عروبیتی که بر شهروندی و برابری بدون تفاوت گذاشتن تمرکز دارد.
اعضای دبیرخانه کنگره احزاب عربی نیز حمایت خود را از سوریه اعلام کرده و تاکید کردند که ملت سوریه و ارتش این کشور در جنگ علیه تروریسم پیروز شده و طرح‌های تجزیه سوریه و دیگر کشورهای منطقه را ناکام می‌‌گذارند.
در این دیدار تحولات کشورهای منطقه و به ویژه سوریه نیز مورد بحثو بررسی قرار گرفت.

تروریسم جامعه جنگ سوریه کشورهای منطقه ملت عرب احزاب اسد وجدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر