کد خبر: 122091 A

بعد از دیدار با باراک اوباما؛

اوباما در دیدار با اعضای ارشد سنا از قانون‌گذاران خواست در حالی که آمریکا و سایر قدرت‌های جهان در تلاش هستند تا از طریق مذاکره با ایران به یک توافق هسته‌ای برسند، از تصویب تحریم‌های بیشتر علیه ایران خودداری کنند.

جمعی از قانون‌گذاران آمریکایی بعد از دیدار با «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری این کشور موافقت کردند که بررسی تحریم‌های جدید علیه ایران را به بعد از مذاکرات جدید ژنو موکول کنند.
به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، اوباما در این دیدار با اعضای ارشد سنا از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در کاخ سفید که بیش از دو ساعت طول کشید، از قانون‌گذاران خواست در حالی که آمریکا و سایر قدرت‌های جهان در تلاش هستند تا از طریق مذاکره با ایران به یک توافق هسته‌ای برسند، از تصویب تحریم‌های بیشتر علیه ایران خودداری کنند.
«باب کروکر» سناتور جمهوری‌خواه در این‌باره گفت که با مخالفت رهبر اکثریت دمکورات در سنا، عملا امکان تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران تا پس از تعطیلات «روز شکرگزاری»(۲۸ ماه نوامبر) وجود ندارد.
بر اساس این گزارش، پیش‌بینی‌می‌شود که بررسی تحریم‌های جدید علیه ایران حداقل به ماه آینده میلادی موکول شود.
«جان مک‌کین» سناتور دیگر جمهوری‌خواه، نیز پس از دیدار باراک اوباما و درخواست وی برای تعویق بررسی تحریم‌های جدید گفت که «باید همیشه به حرف رئیس‌جمهوری، وقتی درخواستی دارد، گوش داد».
وی در عین حال افزود: «البته ما می‌خواهیم جدا به آنچه اوباما می‌گوید توجه کنیم، به‌ویژه در میانه این مذاکرات جدی».
دور جدید گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران و گروه ۱ + ۵ امروز - چهارشنبه - در ژنو آغاز می‌شود.

اوباما ایران باراک اوباما تعطیلات جان مک کین جهان سنا قانون گروه ۱ ۵ هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر