کد خبر: 128350 A

در بیانیه پایانی نشست کویت اعلام شد؛

کشورهای عضو شورای همکاری حوزه خلیج‌فارس از توافق‌نامه مقدماتی میان ایران و گروه ۵ + ۱ درباره مساله هسته‌ای ایران استقبال می‌کنند و آن را گام نخست برای توافق‌نامه فراگیر و دائمی می‌دانند که باعثتقویت امنیت و ثبات منطقه می‌شود.

سران کشورهای عضو شورای همکاری حوزه خلیج‌فارس در بیانیه پایانی نشست این شورا که در کویت برگزار شد، از امضای توافق‌نامه میان ایران و گروه ۵ + ۱ استقبال کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از الحیات، در این بیانیه آمده است که کشورهای عضو شورای همکاری حوزه خلیج‌فارس از توافق‌نامه مقدماتی میان ایران و گروه ۵ + ۱ درباره مساله هسته‌ای ایران استقبال می‌کنند و آن را گام نخست برای توافق‌نامه فراگیر و دائمی می‌دانند که باعثتقویت امنیت و ثبات منطقه می‌شود.

شورای همکاری خلیج‌فارس امضای توافق‌نامه میان ایران و گروه ۵ + ۱ را گامی در راستای عاری‌سازی منطقه از سلاح‌های کشتار جمعی و سلاح‌های هسته‌ای دانست و خواستار اجرای دقیق آن با نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس همچنین خواستار تقویت روابط این شورا و ایران بر اساس اصل حسن هم‌جواری شدند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران حوزه خلیج فارس سلاح های کشتار جمعی سلاح های هسته ای شورای همکاری خلیج فارس کویت هسته ای امنیت ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر