کد خبر: 128820 A

کاخ سفید:

اظهارنظر کارنی پس از آن مطرح شد که روزنامه «واشنگتن پست» و خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گزارش کرده بودند که رابرت لوینسون که شش سال پیش در ایران مفقود شد، برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) کار می‌کرده است.

«جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید گفت که «رابرت لوینسون» مامور بازنشسته پلیس فدرال ایالات متحده آمریکا(اف‌‌ بی ‌‌آی) ٬ در زمان سفر به ایران، از کارکنان دولت آمریکا نبوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از دویچه، اظهارنظر کارنی پس از آن مطرح شد که روزنامه «واشنگتن پست» و خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گزارش کرده بودند که رابرت لوینسون که شش سال پیش در ایران مفقود شد، برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) کار می‌کرده است.

به گزارش رویترز٬ کارنی گفت با توجه به آن‌که تحقیقات درباره ناپدید شدن لوینسون ادامه دارد، وی درباره این‌که این شهروند آمریکا در ایران احتمالا چه کارهایی انجام داده و چه کارهایی انجام نداده است، اظهارنظر نخواهد کرد.

کارنی گزارش منتشرشده درباره ماموریت کارنی در ایران را «بسیار غیرمسئولانه» خواند.

به گفته کارنی آخرین نشانه‌هایی که از زنده بودن رابرت لوینسون در دست است، مربوط به سال ۲۰۱۱ است که کاخ سفید اطلاعاتی مبنی بر نگهداری لوینسون در جنوب غربی آسیا دریافت کرد. در آن زمان «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه ‌وقت آمریکا٬ به صورت عمومی درخواست بازگرداندن لوینسون را مطرح کرد. کارنی گفت که کلینتون همچنین درباره مساله لوینسون از ایران درخواست کمک کرد.

ایران همواره تاکید کرده است از محل نگهداری لوینسون و وضعیت وی اطلاعاتی در دست ندارد.

ایالات متحده آمریکا ایران دولت آمریکا شهروند کاخ سفید کلینتون واشنگتن پست وزیر خارجه هیلاری کلینتون روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر