کد خبر: 133645 A

بازداشت ۱۲۲ عضو اخوان‌المسلمین؛

ائتلاف «حمایت از مشروعیت» اعلام کرد که در درگیری‌های خونین امروز میان هواداران مرسی و پلیس ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند.

تلفات درگیری میان هواداران «محمد مرسی» رئیس جمهوری برکنار شده مصر و پلیس ضد شورش به ۱۲ کشته و ۵۲ زخمی رسید.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، منابع پزشکی و امنیتی مصری گفتند که در درگیری میان نیروهای امنیتی مصر و هواداران مرسی در قاهره و دیگر شهرهای این کشور ۱۱ نفر کشته و ۵۲ نفر زخمی شدند.

در همین حال، ائتلاف «حمایت از مشروعیت» اعلام کرد که در درگیری‌های خونین امروز میان هواداران مرسی و پلیس ۱۲ نفر جان خود را از دست دادند.

این در حالی است که پیش از این تعداد کشته شدگان در جریان تظاهرات روز جمعه ۶کشته و ده‌ها زخمی اعلام شده بود.

منابع امنیتی مصری گفتند که در درگیری میان تظاهرکنندگان هوادار مرسی و پلیس در قاهره چهار نفر کشته شدند.

برخی منابع پزشکی مصری نیز اعلام کردند که در درگیری میان هواداران مرسی و پلیس ضد شورش در شهر ساحلی «اسکندریه» یک زن و یک مرد به ضرب گلوله کشته شدند.

منابع پزشکی تصریح کردند که هفت نفر نیز در این درگیری با گلوله تفنگ شکاری زخمی شدند که در میان آن‌ها یک کودک دیده می‌شود.

شاهدان عینی نیز گفتند که پلیس برای متفرق کردن شرکت کنندگان در تظاهرات هواداران مرسی در اسکندریه از گاز اشک آور استفاده کرد و صدای شلیک گلوله نیز به گوش رسیده است.

«مدحت شکری» از مسئولان وزارت بهداشت مصر نیز گفت که در درگیری میان هواداران مرسی و نیروهای امنیتی در شهر «الفیوم» یک جوان به ضرب گلوله کشته شد و ۱۲نفر نیز زخمی شدند.

شکری افزود که حال چهار نفر از زخمی‌های درگیری‌های شهر الفیوم که همه به ضرب گلوله زخمی شدند، وخیم هستند.

برخی منابع پزشکی در شهر «اسماعیلیه» نیز گفتند که در درگیری میان هواداران مرسی و پلیس در اسماعیلیه یک جوان به ضرب گلوله کشته شد و دو نفر نیز زخمی شدند.

برخی منابع امنیتی و پزشکی در شهر «المنیا» واقع در جنوب قاهره نیز گفتند که یک دانشجوی هوادار مرسی در درگیری اخوان المسلمین و پلیس به ضرب گلوله کشته شد و سه دانشجوی دیگر نیز زخمی شدند.

از طرف دیگر، یک منبع قضایی در منطقه «شهر نصر» قاهره نیز گفت که یکی از تظاهرکنندگانی که چند روز پیش در درگیری در همین منطقه با پلیس زخمی شد، جان خود را از دست داد.

در تحولی دیگر وزارت کشور مصر اعلام کرد که ۱۲۲ نفر از اعضای اخوان المسلمین توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

اخوان المسلمین شورش گاز محمد مرسی مصر نیروهای امنیتی وزارت بهداشت وزارت کشور درگیری جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر