کد خبر: 136360 A

کاترین اشتون:

در سه دوره مذاکرات فشرده هسته‌ای، طرف‌ها به «درک فنی لازم» درباره گام‌هایی که باید بردارند، رسیده‌اند و با این توافق جدید، پایه‌های منسجم و نیرومند برای اجرای طرح اقدام مشترک در یک دوره‌ شش ماهه گذاشته شد.

«کا‌ترین اشتون» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با استقبال از توافق ایران و گروه ۱ + ۵ برای تعیین ۲۰ ژانویه به عنوان زمان اجرای گام نخست توافق‌نامه ژنو، خواستار نظارت آژانس بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران شد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، اشتون طی بیانیه‌ای اعلام کرد که از حل مسائل باقی‌مانده درباره اجرای اقدام‌های اولیه خرسندم.

وی ادامه داد: «در سه دوره مذاکرات فشرده هسته‌ای، طرف‌ها به «درک فنی لازم» درباره گام‌هایی که باید بردارند، رسیده‌اند و با این توافق جدید، پایه‌های منسجم و نیرومند برای اجرای طرح اقدام مشترک در یک دوره‌ شش ماهه گذاشته شد.»

اشتون با تاکید بر این‌که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز تا حدی در این توافق دخیل بود، گفت که از آژانس می‌خواهیم فعالیت‌های لازم برای نظارت و راستی‌آزمایی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را انجام دهد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران فعالیت های هسته ای گروه ۱ ۵ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هسته ای اقدام مشترک ژنو پایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر