کد خبر: 136817 A

بر اساس پیش‌بینی تحلیلگران:

تحلیلگران تاکید می‌کنند که موافقت مردم مصر با قانون اساسی جدید باعثتشویق «عبدالفتاح السیسی» فرمانده ارتش و وزیر دفاع این کشور برای کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که شهروندان مصری در همه‌پرسی امروز با قانون اساسی جدید این کشور موافقت می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، تحلیگران پیش‌بینی می‌کنند که مردم مصر در همه‌پرسی امروز موافقت خود را با قانون اساسی جدید این کشور اعلام می کنند.

این تحلیلگران تاکید می‌کنند که موافقت مردم مصر با قانون اساسی جدید باعثتشویق «عبدالفتاح السیسی» فرمانده ارتش و وزیر دفاع این کشور برای کاندیداتوری انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شود.

شاهدان عینی گفتند که شهروندان مصری امروز در سایه تدابیر شدید امنیتی و تحریم جماعت اخوان‌المسلمین برای شرکت در همه‌پرسی قانون اساسی جدید این کشور پای صندوق‌های رای رفتند.

رسانه‌های دولتی مصر از تشکیل صفوف طولانی در برابر مراکز رای‌گیری خبر داده‌اند.

در همین حال، خودروهای ارتش برای تشویق مردم به شرکت در همه‌پرسی، ترانه‌های ملی پخش می‌‌کنند.

۵۲ میلیون شهروند مصری واجد شرایط شرکت در همه‌پرسی هستند.

مراکز رای‌گیری ساعت ۹ صبح به وقت محلی به روی رای‌دهندگان باز شد و در ساعت ۹ شب بسته می‌شود. همچنین امکان تمدید مدت زمان رای‌گیری نیز وجود دارد.

یک منبع نظامی مصری گفت که نیروهای ویژه ارتش و پلیس مراکز رای‌گیری را تحویل گرفته و تامین امنیت داخل و خارج این مراکز را آغاز کردند.

«محمد ابراهیم» وزیر کشور مصر نیز تهدید کرد که با هر کسی که مانع فرایند برگزاری همه‌پرسی شود، به شدت برخورد می‌شود.

در همین حال، جماعت اخوان‌المسلمین و هواداران «محمد مرسی» رئیس‌جمهوری برکنار شده مصر خواستار تحریم همه‌پرسی قانون اساسی جدید شدند.

همه‌پرسی قانون اساسی جدید مصر در حالی آغاز شد که مردم قاهره صبح با انفجار مهیبی در منطقه «امبابه» بیدار شدند.

منابع امنیتی تاکید کردند که در این انفجار که در یک مجتمع دادگاهی به وقوع پیوست، به کسی آسیبی نرسید اما ورودی مجتمع تخریب شد.

بنابر این گزارش، همه‌پرسی قانون اساسی مصر به مدت دور روز برگزار می‌شود و نخستین آزمون دولت موقت مورد حمایت ارتش مصر به شمار می‌رود.

اخوان المسلمین انتخابات ریاست جمهوری تامین امنیت دولت رسانه قانون اساسی محمد مرسی مصر وزیر دفاع وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر