کد خبر: 156494 A

وقوع این زمین‌لرزه به هشدار درباره وقوع سونامی در شیلی، پرو، اکوادور و دیگر کشورهای حاشیه اقیانوس آرام در آمریکای لاتین انجامیده است.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی هشت و دو دهم درجه در مقیاس ریشتر، ساحل شیلی را در غرب این کشور لرزاند.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد٬ وقوع این زمین‌لرزه به هشدار درباره وقوع سونامی در شیلی، پرو، اکوادور و دیگر کشورهای حاشیه اقیانوس آرام در آمریکای لاتین انجامیده است.

هنوز از خسارت‌ها یا تلفات احتمالی این زمین‌لرزه گزارشی دقیق منتشر نشده است اما بنا بر گزارش‌های اولیه دست کم پنج نفر کشته و سه نفر نیز زخمی شده‌اند.

«میشل باشله» رئیس‌جمهوری شیلی، با اعلام این موضوع که خود به منطقه سفر خواهد کرد، گفته است که مقام‌های نظامی را به شمال شیلی فرستاده تا «جلوی غارت و بی‌نظمی» احتمالی گرفته شود.

این زمین‌لرزه در ساعت هشت و ۴۶ دقیقه سه‌شنبه شب به وقت محلی شیلی در عمق ۱۰ کیلومتری و در فاصله ۸۳ کیلومتری از ایکویکو، در مناطق ساحلی شمالی این کشور کشور رخ داده است.

مقام‌های شیلی بزرگی این زمین‌لرزه را هفت و ۹ دهم درجه در مقیاس ریشتر تخمین زده‌اند. مرکز زمین‌شناس آمریکا قدرت این زمین لرزه را تا هشت و دو دهم ریشتر اعلام کرده است.

بنا بر اعلام مرکز زمین‌شناسی آمریکا به دلیل این‌که این زمین‌لرزه در ۱۰ کیلومتری سطح زمین روی داده است٬ احتمال وقوع سونامی قوی در سواحل غربی کشورهای آمریکای لاتین وجود دارد.

مقام‌های رسمی گفته‌اند که امواج سونامی می‌توانند بیش از دو متر ارتفاع داشته باشند.

آمریکای لاتین اقیانوس آرام اکوادور پرو زمین سونامی شیلی لرزه ریشتر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر