کد خبر: 156496 A

مقام ارشد پلیس مالزی:

مقام‌های پلیس مالزی با توجه به تحقیقات گسترده در گذشته همچنان معتقدند که هواپیماربایی، خرابکاری و مشکلات شخصی یا روحی روانی سرنشینان این هواپیما از دلایل ناپدید شدن این هواپیما باشد.

یکی از مقام‌های ارشد پلیس مالزی گفت که بررسی درباره دلایل ناپدید شدن هواپیمای پرواز ام اچ ۳۷۰ این کشور ممکن است هرگز به نتیجه نرسد.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس٬ «خالد ابوبکر» گفت که تحقیقات درباره دلایل ناپدید شدن هواپیمای پرواز ۳۷۰ مالزی ممکن است طولانی شود و شاید دلایل سقوط این هواپیما هرگز مشخص نشود.

وی افزود که مقام‌های پلیس مالزی با توجه به تحقیقات گسترده در گذشته همچنان معتقدند که هواپیماربایی، خرابکاری و مشکلات شخصی یا روحی روانی سرنشینان این هواپیما از دلایل ناپدید شدن این هواپیما باشد.

ابوبکر همچنین گفت که هرچند نیروهای پلیس و امنیتی مالزی به تحقیقات خود به منظور یافتن سرنخ‌هایی از این حادثه ادامه می‌دهند٬ اما ممکن است این بررسی‌ها در نهایت دستاوردی نداشته باشد.

هواپیمای پرواز ام‌اچ ۳۷۰ مالزی با ۲۳۹سرنشین در هشتم مارس از فرودگاه کوالالامپور عازم پکن بود که ناگهان از صفحه رادار خارج شد. اگر چه بازرسان بر اساس حدس و گمان به عملیات شناسایی خود در مناطق جنوبی اقیانوس هند ادامه می‌دهند اما تاکنون هیچ‌گونه ردپایی از این هواپیمای ناپدید شده به دست نیامده است.

بررسی‌ها در حالی ادامه دارد که «نجیب رزاق» نخست‌وزیر مالزی برای نظارت بر عملیات جست‌وجو به استرالیا رفته است.

هواپیمای مفقود شده مالزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر