کد خبر: 156562 A

رییس پلیس مالزی:

یکی از مقام‌های ارشد پلیس مالزی خبر داده است که تحقیقات این کشور درباره پرواز ۳۷۰ اکنون متوجه خدمه و خلبانان آن و نقش احتمالی است که آنها می‌توانستند در ناپدید شدن هواپیما داشته باشند.

رئیس پلیس مالزی اعلام کرد که هیچ کدام از ۲۲۷ مسافر هواپیمای ناپدیدشده نقشی در سرنوشت آن نداشته‌اند و از اتهام خرابکاری مبرا هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز٬ در همین حال یکی دیگر از مقام‌های ارشد پلیس مالزی خبر داده است که تحقیقات این کشور درباره پرواز ۳۷۰ اکنون متوجه خدمه و خلبانان آن و نقش احتمالی است که آنها می‌توانستند در ناپدید شدن هواپیما داشته باشند.

بر اساس این گزارش٬ «خالد ابوبکر» رئیس پلیس مالزی امروز – چهارشنبه – اعلام کرد که مسافران هواپیمای ناپدید شده از اتهام هواپیماربایی، خرابکاری عمدی یا مشکلات روانی که می‌توانست با ناپدید شدن این هواپیما ارتباط داشته باشد٬ مبرا هستند.

مقام‌های مالزی اگرچه احتمال نقص فنی در هواپیمای بویینگ ۷۷۷ ناپدید شده را رد نکرده‌اند، اما می‌گویند که مستندات به دست آمده آنها را به این باور رسانده که هواپیما تعمدا از مسیر اصلی خود منحرف شده است.

نخست‌وزیر مالزی نیز گفته است که شخصی که اطلاعات کاملی درباره این هواپیما داشته، سیستم‌های مخابراتی و جهت‌یاب آن را عمدا خاموش کرده است.

بر اساس این گزارش٬ پلیس فدرال آمریکا هم که به مقام‌های مالزی در تحقیقات درباره خلبانان کمک کرده، به مورد مشکوکی برنخورده است.

با این حال یک مقام ارشد پلیس مالزی به رویترز گفت: «ما در حال حاضر روی خلبانان تمرکز کرده‌ایم.»

وی تاکید کرد که تا پیدا شدن جعبه سیاه هواپیما نمی‌توان با اطمینان درباره چیزی سخن گفت.

هواپیمای ام‌اچ ۳۷۰ مالزی با ۲۳۹ سرنشین از هشتم ماه مارس ناپدید شده است، اما احتمال قوی وجود دارد که در اقیانوس هند سقوط کرده باشد.

اقیانوس هند مالزی مسافران مشکلات هواپیما مقام پلیس هواپیمای احتمال ناپدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر