کد خبر: 164074 A

شرکت استرالیایی «جئورزونانس»:

قطعاتی که می‌توانند متعلق به بوئینگ ۷۷۷ پرواز ۳۷۰ باشند، در صد کیلومتری بنگلادش در عمق خلیج بنگال، نزدیک به پنج هزار کیلومتر دورتر از مرکز فعلی تجسس‌ها، قرار دارند.

شرکت استرالیایی «جئورزونانس» که در زمینه جست‌وجوی منابع طبیعی مانند نفت و اروانیوم فعالیت می‌کند، اعلام کرد که به شواهدی دست یافته که هواپیمای مفقود شده مالزی ممکن است جایی در خلیج بنگال و هزاران کلیومتر دورتر از محل فعلی تجسس‌ها سقوط کرده باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو اروپای آزاد، مقام‌های دولتی مالزی تائید کردند که در حال راستی‌آزمایی این مدارک هستند، اما یک سخنگوی مرکز هماهنگی جست‌وجوها در استرالیا در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفته است که محل مورد ادعای «جئورزونانس» در حیطه تجسس‌های آنها قرار نمی‌گیرد.

رسانه‌های استرالیایی نیز گفته‌های مشابهی را از مرکز هماهنگی تیم جست‌وجوگر منتشر کرده‌اند.

این مقام دولتی گفته است که آنها بر اطلاعات ماهواره‌ای و دیگر شواهد اتکا دارند تا محل هواپیمای ناپدید شده را در جنوب اقیانوس هند، مشخص کنند.

شرکت استرالیایی مدارکی را منتشر کرده که در رسانه‌های مالزی و نیز شبکه هفت استرالیا بازتاب پیدا کرده و بر اساس آنها قطعاتی که می‌توانند متعلق به بوئینگ ۷۷۷ پرواز ۳۷۰ باشند، در صد کیلومتری بنگلادش در عمق خلیج بنگال، نزدیک به پنج هزار کیلومتر دورتر از مرکز فعلی تجسس‌ها، قرار دارند.

در بیانیه‌ای که «جئورزونانس» در این مورد منتشر کرده آمده است که این شرکت «در جست‌وجوی تمام عناصر شیمیایی بود که یک بوئینگ ۷۷۷ در بر می‌گیرد: آلومینیوم، تیتانیوم، مس، فولاد آلیاژی، سوخت جت و دیگر مواد و هدف از آن پیدا کردن محلی بود که همه این مواد در آن وجود داشته باشند».

این شرکت که در دفتر آن در آدلاید استرالیا قرار دارد، اعلام کرده است که چنین محلی را بنا بر عکس‌های چندطیفی که در دهم ماه مارس(دو روز پس از ناپدید شدن هواپیما) گرفته شده، در خلیج بنگال یافته است.

به گفته این شرکت مواد یافت شده در تاریخی بین پنجم و دهم ماه مارس در محل بوده‌اند.

یک مقام آمریکایی که از تحقیقات باخبر است نیز به شبکه «سی‌بی‌اس» گفته است که با وجود آن‌که آنها در مراحل اولیه جمع‌آوری اطلاعات از شرکت استرالیایی هستند، اما این‌که این مدارک به سرنخی رهنمون شوند، بسیار دور از ذهن است.

در حال حاضر جست‌وجوها به دنبال هواپیمای مالزی در اعماق جنوب اقیانوس هند متمرکز است. تجسس‌های هوایی پایان یافته و شناورهای ویژه مشغول ادامه کار هستند.

هنوز هیچ قطعه‌ای از این هواپیما پیدا نشده و یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا گفته است که جست‌وجوها ممکن است سال‌ها طول بکشد.

بوئینگ ۷۷۷ شرکت هوایی مالزی با ۲۳۹ سرنشین از کوالالامپور عازم پکن بود که ناپدید شد.

اقیانوس هند پکن ذهن فرانسه فولاد مالزی ماهواره منابع طبیعی وزارت دفاع هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر