کد خبر: 164115 A

ولادیمیر پوتین:

آنچه در حال رخ دادن است، نشان می‌دهد که کدام کشور در عمل صحنه‌گردان تحولات بوده است، ولی در ابتدا آمریکا ترجیح می‌داد که در سایه بماند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه با انتقاد از مواضع غرب، تاکید کرد که آمریکا از ابتدا پشت پرده تحولات اوکراین بوده است.

به گزارش ایلنا به نقل از راشا تودی، پوتین گفت که آنچه در حال رخ دادن است، نشان می‌دهد که کدام کشور در عمل صحنه‌گردان تحولات بوده است، ولی در ابتدا آمریکا ترجیح می‌داد که در سایه بماند.

وی افزود که از زمانی که آمریکا نقش رهبری برای حل و فصل بحران سیاسی در اوکراین را بر عهده گرفت، آن‌ها به دنبال اثبات این بودند که در عمل نقش مستقیمی در این تحولات ندارند ولی اکنون به عنوان رهبران این روند ظاهر شده‌اند.

پوتین با اشاره به حضور مقام‌های آمریکایی در مرکز کی‌یف و تشویق معترضان به ادامه تظاهرات، تاکید کرد که این رویکرد، راه را برای گسترش بحران هموار کرد.

رئیس‌جمهوری روسیه افزود: «لازم است متوجه باشیم که وضعیت اضطراری است و باید برای پیدا کردن راهکارهای جدی برای حل این بحران تلاش کنیم.»

وی تاکید کرد که جست‌وجو برای پیدا کردن مقصر در خارج از اوکراین، نادرست است.

پوتین در ادامه با انتقاد از تحریم‌های غرب علیه روسیه گفت که اگر این اعمال محدودیت‌های ادامه پیدا کند، روسیه ناگزیر خواهد ببود درباره طرف‌هایی که به بخش‌های کلیدی اقتصاد این کشور دسترسی دارند، تجدیدنظر کند.

اقتصاد پشت پرده روسیه آمریکا اوکراین پوتین عمل تحولات ولادیمیر ابتدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر