کد خبر: 182806 A

وزیر دفاع اوکراین:

ژنرال والری هلتی که به تازگی توسط رییس جمهوری اوکراین به عنوان وزیر دفاع دولت جدید این کشور به پارلمان معرفی و رای اعتماد گرفته است، گفت: «در سواستوپول رژه پیروزی برپا خواهیم کرد.»

«والری هلتی» وزیر دفاع جدید اوکراین در حضور اعضای پارلمان این کشور وعده داده است که ارتش کریمه را بازپس گرفته و یکپارچگی را به اوکراین بازخواهند گرداند.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی٬ ژنرال والری هلتی که به تازگی توسط «پترو پوروشنکو» رییس جمهوری اوکراین به عنوان وزیر دفاع دولت جدید این کشور به پارلمان معرفی و رای اعتماد گرفته است، در حالی که سخنانش با کف زدن نمایندگان پارلمان همراه شده بود٬ گفت: «در سواستوپول رژه پیروزی برپا خواهیم کرد.»

شبه جزیره خودمختار کریمه، پس از برگزاری یک همه‌پرسی مناقشه برانگیز در ماه مارس گذشته، اعلام استقلال کرد و سپس به خاک روسیه پیوست.

همزمان در شرق اوکراین نیروهای نظامی دولت در حال نبرد با جدایی‌طلبان هوادار روسیه هستند.

در همین حال، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و «فرانسوآ اولاند» رئیس‌جمهوری فرانسه در جلسه‌ای تلفنی با «ولادیمیر پوتین» رپیس‌جمهوری روسیه از وی خواسته‌اند با استفاده از نفوذش بر مخالفان در شهرهای دونتسک و لوهانسک، به کاهش خشونت‌ها در شرق اوکراین کمک کند.

پوتین هم متقابلا گفته که از افزایش تعداد کشته‌شدگان در جریان درگیری‌ها میان جدایی‌طلبان و نیروهای دولتی و همچنین افزایش تعداد پناهجویانی که از شرق اوکراین وارد روسیه می‌شوند٬ «بسیار نگران است.»

سه رهبر اروپایی در این کنفرانس تلفنی تاکید کرده‌اند که سازمان امنیت و همکاری اروپا(او. اس. سی. ای) باید نقش فعال‌تری در پایان دادن به بحران اوکراین بازی کند.

همزمان، پترو پوروشنکو گفته که آماده است تا دوباره میان دو طرف آتش‌بس برقرار شود، گروگان‎ها آزاد شده و مرزها تحت نظارت نیروهای ارتش درآیند.

پوروشنکو سه‌شنبه گذشته آتش‌بس میان نیروهای دولتی و جدایی‌طلبان را پس از آن‌که مدعی شد شورشیان حملات مرگباری را علیه نیروهای دولتی ترتیب داده‌اند، لغو کرد.

بی بی سی خاک خشونت دولت رییس جمهوری فرانسه وزیر دفاع ولادیمیر پوتین طلبان پوروشنکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر