کد خبر: 186930 A

یک منبع امنیتی الجزایری:

از یک ماه پیش برخی از امیران گروه القاعده در شمال آفریقا علیه رهبر خود تمرد کرده و خواستار برکناری وی از رهبری این گروه و بیعت با رهبر داعش شده‌اند.

یک منبع امنیتی الجزایری اعلام کرد که داعش باعثایجاد شکاف عیمقی میان گروه القاعده شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الخبر، یک منبع امنیتی بلندپایه الجزایری گفت که از یک ماه پیش برخی از امیران گروه القاعده در شمال آفریقا علیه «عبدالمالک درودکال» رهبر خود تمرد کرده و خواستار برکناری وی از رهبری این گروه و بیعت با «ابوبکر البغدادی» رهبر داعش شده‌اند.

این منبع افزود که گروه القاعده در شمال آفریقا اکنون به دو شاخه هواداران ابوبکر البغدادی و هواداران «ایمن الظواهری» رهبر گروه القاعده تبدیل شده است.

وی افزود که اختلاف میان گروه القاعده در هرم رهبری این گروه در پی آن آغاز شد که الظواهری و البغدادی بر سر گسترش فعالیت داعش از عراق به سوریه اختلاف دچار اختلاف شدید شدند.

این منبع بلندپایه امنیتی الجزایری در ادامه گفت که درودکال نیز بر این بارو است که انتقال افراد مسلح به سوریه به معنی شکست در جنگ علیه فرانسه در مالی است اما با وجود آن‌که این انتقاد، انتقاد مستقیم از الظواهری به شمار می‌رود، وی همچنان به بیعت قدیمی خود با رهبر القاعده ادامه داده است.

افراد مسلح القاعده جنگ سوریه عراق فرانسه داعش روزنامه منبع رهبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر