کد خبر: 195777 A

یک مقام امنیتی نیجریه‌ای گفته است که سربازان چاد کاروان اتوبوسی را در یک پست ایست بازرسی متوقف کردند که حامل شبه‌نظامیان مسلح و روستائیان اسیر شده بوده است.

سربازان جمهوری چاد ۸۷ روستایی نیجریه‌ای را که چند روز پیش توسط گروه افراطی «بوکو حرام» اسیر شده بودند، از اسارت‌‌ آزاد کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، یک مقام امنیتی نیجریه‌ای گفته است که سربازان چاد کاروان اتوبوسی را در یک پست ایست بازرسی متوقف کردند که حامل شبه‌نظامیان مسلح و روستائیان اسیر شده بوده است.

افراد ربوده شده که عمدتا ماهی‌گیر و اعضای خانواده آن‌ها بوده‌اند، در روستایی در نزدیکی دریاچه چاد در مرز نیجریه و چاد ربوده شده و به چاد برده شدند.

گزارش شده که گروهی از شبه‌نظامیان پس از متوقف شدن کاروان اتوبوس حامل اسیران با قایق تندرو از محل فرار کردند اما شش نفر از آنها اکنون در بازداشت ارتش چاد هستند.

یک مقام محلی نیجریه‌ای گفته است که روستاییان نجات یافته شامل ۶۵ مرد و ۲۲ زن هستند اما حدود ۳۰ نفر دیگر از آنها همچنان در اسارت گروه «بوکو حرام» قرار دارند.

این گروه تا کنون صد‌ها نفر را در شمال شرق نیجریه و کامرون ربوده است.

بوکوحرام در ماه آوریل گذشته بیش از ۲۰۰ دختر بچه را از مدرسه‌ای در شمال نیجریه ربود و تهدید کرد که دختران را در بازار خواهد فروخت.

تصور می‌شود که این دختران در منطقه عظیم جنگلی در مرز نیجریه و کامرون نگهداری می‌شوند.

بوکو حرام علاوه بر آدم‌ربایی، در بمب‌گذاری و ترور در نیجریه نیز فعال بوده است.

آدم ربایی اتوبوس بی بی سی خانواده مدرسه بوکوحرام نیجریه چاد کامرون سربازان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر