کد خبر: 200890 A

سخنگوی شورای امنیت ملی اوکراین گفت که به سربازان اوکراین دستور ترک فرودگاه شهر لوهانسک و روستای «هه اورهی ایوکا» داده شده است. با دقت در گلوله‌باران‌ها می توان گفت که این اقدام، توسط افراد مسلح حرفه‌ای توپخانه متعلق به نیروهای روسیه انجام می شود.

جدایی‌طلبان اوکراین موفق شدند شهر «نوازوفسک» در جنوب شرق این کشور را به تصرف خود در آورند و اکنون حمله به شهرهای ساحلی را تشدید کرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، حملات هفته گذشته آنها به مناطق ساحلی دریای «آزوف» در شمال دریای سیاه نیز این نگرانی را به وجود آورده که جدایی‌طلبان تصمیم دارند با تسلط بر این مناطق، امکان ارتباط زمینی میان روسیه و کریمه را فراهم کنند.

«آندره لیسنکو» سخنگوی شورای امنیت ملی اوکراین در این‌باره گفت: «به سربازان اوکراین دستور ترک فرودگاه شهر لوهانسک و روستای «هه اورهی ایوکا» داده شده است. با دقت در گلوله‌باران‌ها می توان گفت که این اقدام، توسط افراد مسلح حرفه‌ای توپخانه متعلق به نیروهای روسیه انجام می شود.»

در تصاویر منتشر شده نیز تانک‌های روسی در میان کاروان جدایی‌طلبان دیده می‌شود.

این سخنان درحالی بیان می‌شود که روسیه بارها اتهام‌های مربوط به ارسال نیرو و تجهیزات نظامی به اوکراین را رد کرده و «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه این کشور نیز تاکید کرد که مسکو تنها خواهان «آتش‌بس فوری و بی قید و شرط» است.

افراد مسلح روسیه سرگئی لاوروف شورای امنیت عقب نشینی فرودگاه مسکو وزیر خارجه اوکراین نیروهای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر