کد خبر: 207347 A

مقام‌های فرانسه اعلام کردند که محور اصلی گفت‌وگوهای روحانی و اولاند، بحران کنونی عراق و نحوه مقابله با نیروهای داعش است.

«حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده است، امروز – سه‌شنبه - در حاشیه این نشست با «فرانسوا اولاند» همتای فرانسوی خود دیدار می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌های فرانسه اعلام کردند که محور اصلی گفت‌وگوهای روحانی و اولاند، بحران کنونی عراق و نحوه مقابله با نیروهای داعش است.

فرانسه همچنین یکی از کشورهای عضو گروه ۱ + ۵ است و در مذاکرات درباره برنامه هسته‌ای ایران شرکت دارد و احتمال می‌رود این موضوع نیز در دیدار اولاند و روحانی مطرح شود.

سال گذشته نیز اولاند و روحانی در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان با یکدیگر دیدار کردند.

پیش از این گزارش شده بود که روحانی چهارشنبه با «دیوید کامرون» نخست‌وزیر انگلیس نیز دیدار خواهد کرد که نخستین دیدار روسای دولت‌های انگلیس و ایران از زمان انقلاب اسلامی در ایران خواهد بود.

تلاش بین‌المللی برای مقابله با گروه داعش در عراق و سوریه از موضوع‌های اصلی در این دیدار است. انگلیس، در کنار آمریکا، نقش اصلی را در کسب همکاری و حمایت جهانی از ائتلاف بین‌المللی علیه داعش بر عهده گرفته است.

انقلاب اسلامی انگلیس ایران برنامه هسته ای ایران دولت دیوید کامرون عراق فرانسه مجمع عمومی سازمان ملل نیویورک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر