کد خبر: 207455 A

هواپیماهای نظامی نیروهای هوایی سلطنتی بحرین در حمله هوایی ائتلاف مبارزه با داعش به رهبری آمریکا در سوریه شرکت کردند.

دولت بحرین مشارکت این کشور در حملات هوایی به مواضع داعش در سوریه را تایید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری بحرین، یک مسئول نظامی بحرینی گفت که هواپیماهای نظامی نیروهای هوایی سلطنتی بحرین در حمله هوایی ائتلاف مبارزه با داعش به رهبری آمریکا در سوریه شرکت کردند.

این مسئول نظامی افزود که مواضع و اهداف گروه‌های تروریستی در سوریه در چارچوب اقدامات بین المللی برای حمایت از امنیت منطقه‌ای و صلح بین المللی بمباران شد.

دولت اردن نیز پیش از این از مشارکت این کشور در حملات هوایی ائتلاف مبارزه با داعش در سوریه خبر داده بود.

در همین حال، در حملات هوایی و موشکی آمریکا و هم پیمانان این کشور به سوریه، ۱۲۰عضو گروه‌های تروریستی داعش و جبهه النصره کشته شدند.

مخالفان سوری اعلام کردند که در حملات موشکی و بمباران مواضع داعش در مناطق مختلف سوریه توسط ائتلاف ضدداعش، ۷۰ عضو این گروه تروریستی کشته شدند.

مخالفان سوری افزودند که در بمباران مواضع گروه تروریستی «جبهه النصره» در نزدیکی شهر «ادلب» و «حلب» نیز ۵۰ شبه‌نظامی از جمله شماری از اعضای خارجی این گروه کشته شدند.

ارتش آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله به مواضع داعش در سوریه ادامه پیدا می‌کند.

در این بیانیه آمده است که حمله نظامی به مواضع داعش در سوریه باعثشد که از حمله احتمالی داعش به آمریکا و کشورهای غربی جلوگیری شود.

در بیانیه ارتش آمریکا آمده است که در این حملات، مواضع و مراکز داعش در شهرهای «الرقه»، «دیرالزور»، «الحسکه» و «البوکمال» سوریه توسط جنگنده‌ها، بمب افکن‌ها، پهپاد‌ها و موشک‌های «توماهوک» هدف قرار گرفت.

بحرین سوریه صدور بیانیه ای کشورهای غربی گروه های تروریستی داعش مواضع هوایی حمله مشارکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر