کد خبر: 208820 A

نخست‌وزیر هند در مجمع عمومی سازمان ملل:

نخست‌وزیر هند در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از تمایل دولت این کشور برای ادامه گفت‌و‌گو‌های دوجانبه با پاکستان خبر داد.

نخست‌وزیر هند در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که دهلی‌نو خواستار ادامه گفت‌و‌گو‌های دوجانبه با پاکستان است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل از سخنان نخست‌وزیر پاکستان درباره سرد شدن روابط اسلام‌آباد با کشمیر گلایه کرد و گفت که هند خواستار ادامه گفت‌و‌گوهای دوجانبه با پاکستان فارغ از مساله تروریسم است.

نخست‌وزیر هند در ادامه گفت: «نمی‌دانم تلاش‌های ما تا چه حد جدی خواهد بود اما عده‌ای نسبت به مصمم بودن ما تردید دارند.»

مودی در نخستین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل از زمان پیروزی در انتخابات سراسری، با اشاره به سنت‌های هندویی گفت که می‌توانیم با استفاده از «یوگا»، آب‌ و‌ هوا را تغییر دهیم و به همین دلیل نیاز است که یک روز در سال را به عنوان «روز یوگا» نام‌گذاری کنیم.

مقام‌های هند، پاکستان را متهم می‌کنند که به شبه‌نظامیان جدایی‌طلب اجازه عبور از بخش‌های کنترل‌شده هم‌مرز با کشمیر را می‌دهند تا به نیروهای هندی حمله کنند.

مقام‌های پاکستان با رد این اتهام، تاکید می‌کنند که هند حقوق ساکنان کشمیر را ‌که بیشتر آنها را مسلمانان تشکیل می‌دهند، ‌زیر پا می‌گذارد.

آب و هوا انتخابات پاکستان تروریسم حقوق دولت کشمیر مجمع عمومی سازمان ملل مسلمانان یوگا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر