کد خبر: 211748 A

معترضان کرد در آنکارا و استانبول با پلیس درگیر شده‌اند و مسئولان استان جنوبی «ماردین» ترکیه در شش محله آن مقررات منع رفت‌و آمد وضع کرده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تا کنون حداقل یک نفر در جریان اعتراض‎ کردهای ترکیه به دخالت نکردن دولت این کشور در دفاع از شهر کردنشین عین العرب(کوبانی) سوریه کشته شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی٬ شهر عین‌العرب در شمال سوریه نزدیک مرز ترکیه در محاصره عناصر داعش قرار گرفته و بنا بر گزارش‌ها در آستانه سقوط است.

دامنه اعترا‌ض‌ کردها به عملکرد ترکیه در قبال عین‌العرب به شهرهای مختلف این کشور کشیده شده است.

پلیس ترکیه برای متفرق کردن معترضان به استفاده از گاز اشک‌آور و ماشین‌های آب‌پاش متوسل شده است.

معترضان کرد در آنکارا و استانبول با پلیس درگیر شده‌اند و مسئولان استان جنوبی «ماردین» ترکیه در شش محله آن مقررات منع رفت‌و آمد وضع کرده‌اند.

اعتراض کردها به ترکیه محدود نشده و در شهرهای مختلف اروپا هم اعتراض‌هایی به حمایت نکردن از نیروهای کرد در عین العرب به ویژه توسط ترکیه صورت گرفته است.

کردها در بروکسل با ورود به ساختمان پارلمان اروپا اعتراض خود را نشان داده‌اند و در پاریس هم معترضان با پلیس درگیر شده‌اند.

بر اساس این گزارش٬ تانک‌ها و نیروهای ارتش ترکیه در مرز سوریه صف‌آرایی کرده‌اند اما وارد خاک این کشور نشده‌اند.

جنگنده‌های ائتلاف امروز - سه‌شنبه - چند بار به مواضع داعش در منطقه عین‌العرب حمله کردند.

با این حال «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه امروز گفت که عین‌العرب در آستانه سقوط است و حمله هوایی آمریکا و متحدانش نمی‌تواند به تنهایی مانع از پیشروی داعش شود.

بی بی سی ترکیه خاک دولت رجب طیب اردوغان سوریه گاز اعتراض العرب عین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر