کد خبر: 215012 A

یک نماینده پارلمان عراق:

آمریکا و هم‌پیمانان این کشور در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در حال حاضر به علت منافع خاص خود و از ترس شکست طرح‌‌هایشان تصمیم ندارند داعش را از بین ببرند.

یک نماینده پارلمان عراق تاکید کرد که جنگنده‌های ائتلاف ضد داعش به جای بمباران مواضع داعش، نیروهای ارتش و نیروهای مردمی را بمباران می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «نوال جمعه» عضو فراکسیون «الاحرار» در پارلمان عراق، ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا را متهم کرد که تصمیم ندارد گروه تروریستی داعش را از بین ببرد.

جمعه افزود که آمریکا و هم پیمانان این کشور در ائتلاف ضد داعش توانایی از بین بردن داعش طی چند روز را دارند زیرا آنها امکانات نظامی و فناوری‌هایی در اختیار دارند که می‌توانند مواضع و محل تمرکز عناصر داعش را به راحتی پیدا کنند.

این نماینده عراقی تاکید کرد که آمریکا و هم‌پیمانان این گروه در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در حال حاضر به علت منافع خاص خود و از ترس شکست طرح‌‌هایشان تصمیم ندارند داعش را از بین ببرند.

جمعه تاکید کرد که بهترین سند برای این مساله سخنان وزیر دفاع سابق آمریکا است که تاکید کرده بود که از بین بردن داعش ۳۰ سال طول می‌کشد.

وی در ادامه گفت که هواپیماهای ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا سلاح و مهمات برای داعش پرتاب کرده‌اند و این ائتلاف اعلام کرد که این مساله به اشتباه رخ داده است.

جمعه تصریح کرد که همین هواپیما‌ها نیروهای ارتش عراق و نیروهای مردمی را در چندین منطقه از عراق بمباران کردند.

پارلمان عراق عراق فناوری وزیر دفاع هواپیما داعش مواضع بمباران نیروهای ائتلاف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر