کد خبر: 235878 A

معاون وزیرخارجه روسیه:

معاون وزیرخارجه روسیه گفت که مسکو دلایل تعویق در تحویل ناوهای جنگی «میسترال» با قابلیت حمل بالگرد را تنها یک بهانه می‌داند و عدم پایبندی به مفد قرارداد تحویل ناو‌ها برای فرانسه نتایج قانونی و ناخوشایندی در پی دارد.

مقام‌های روسیه دلایل تعویق تحویل ناوهای جنگی توسط فرانسه را رد و اعلام کردند که عدم پایبندی به قرارداد برای فرانسه نتایج ناخوشایندی دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پرنسالاتینا، «دمیتری روگوزین» معاون وزیرخارجه روسیه گفت که مسکو دلایل تعویق در تحویل ناوهای جنگی «میسترال» با قابلیت حمل بالگرد را تنها یک بهانه می‌داند و عدم پایبندی به مفاد قرارداد تحویل ناو‌ها برای فرانسه نتایج قانونی و ناخوشایندی در پی دارد.

روگوزین گفت: «توضیح‌های فرانسه را درباره عدم تحویل ناوهای میسترال نمی‌پذیریم و این اقدام را نیز دلیل بر برتری فرانسه نمی‌دانیم.»

معاون وزیرخارجه روسیه خاطرنشان کرد که عدم پایبندی فرانسه به قرارداد‌ها تنها باعثبی‌ثباتی در منطقه می‌شود.

فرانسه چند ماه است که سفارش تحویل ناوهای جنگی میسترال را برای روسیه به‌دلایل مختلف از جمله دخالت مسکو در بحران اوکراین و حمایت از جدایی‌طلبان در شرق اوکراین به‌تعویق انداخته است.

«فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهوری فرانسه اخیرا اعلام کرد که قرارداد میان مسکو و پاریس نه به حالت تعلیق درآمده و نه منحل شده اما ارسال ناوهای جنگی به شرایط اوکراین بستگی دارد.

روسیه فرانسه مسکو معاون تحویل عدم وزیرخارجه جنگی ناوهای میسترال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر