کد خبر: 241825 A

حیدر العبادی:

مصر و عراق بر سر حل بحران سوریه از راه سیاسی توافق دارند و دو کشور بر این باورند که هیچ راه حل دیگری به جز این راه حل وجود ندارد.

عراق و مصر بر سر حل بحران سوریه از طریق همزیستی مسالمت آمیز دولت و مخالفان سوریه به توافق رسیدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه الاهرام، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق که در قاهره به سر می‌برد گفت که عراق و مصر پس از رایزنی‌هایی که انجام دادند به این نتیجه رسیدند که برای حل بحران سوریه، نظام حاکم بر این کشور را تشویق کنند با مخالفان همزیستی مسالمت آمیز داشته باشد.

العبادی افزود که مصر و عراق به توافق رسیدند که مناطق آزاد شده از گروه تروریستی داعش را دولت و مخالفان سوری را مشترکا و به طور موقت اداره کنند.

وی افزود که این رویکرد در وضعیتی موفقیت آمیز است که ائتلاف بین المللی در بمباران مواضع داعش موفقیت به دست آورد و مناطق مختلف از کنترل داعش خارج شد و به هیچ گروه ترورستی دیگر اجازه داده نشود جایگزین این گروه شود.

العبادی ابراز امیدواری کرد که این رویکرد حمایت آمریکا، روسیه، ایران و ترکیه را به دست آورد.

وی تصریح کرد که درباره حل بحران سوریه با عربستان نیز رایزنی‌ها در جریان است.

نخست وزیر عراق درباره موضع ترکیه نیز گفت که دیدگاه ترکیه درباره سوریه درست از آب درنیامد و اکنون برای آنکارا دشوار است که از موضع خود عقب نشینی کند تا مبادا به ناکامی خود اذعان کند.

العبادی تاکید کرد که مصر و عراق بر سر حل بحران سوریه از راه سیاسی توافق دارند و دو کشور بر این باورند که هیچ راه حل دیگری به جز این راه حل وجود ندارد.

وی تاکید کرد که هماهنگی مصر و عراق برای حل بحران سوریه از راه سیاسی با همکاری همه گروه‌های مربوط به این بحران اغاز شده است.

ایران و ترکیه بحران سوریه ترکیه دولت روسیه سوریه عراق عقب نشینی مسالمت آمیز مصر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر