کد خبر: 242184 A

منابع مصری:

حسنی مبارک، «جمال» و «علاء» دو پسرش با وجود آنکه دادگاه تجدید نظر حکم صادر شده توسط دادگاه جنایی به اتهام فساد علیه آن‌ها را لغو کرد اما از زندان آزاد نمی‌شوند.

«حسنی مبارک» رئیس جمهوری مخلوع مصر به رغم لغو حکم زندانش توسط دادگاه تجدید نظر همچنان در حبس می‌ماند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط، یک منبع امنیتی مصری گفت که حسنی مبارک، «جمال» و «علاء» دو پسرش با وجود آنکه دادگاه تجدید نظر حکم صادر شده توسط دادگاه جنایی به اتهام فساد علیه آن‌ها را لغو کرد اما از زندان آزاد نمی‌شوند.

این منبع افزود که دادگاه تجدید نظر مصر با وجود لغو حکم دادگاه جنایی اما حکم به آزادی آن‌ها صادر نکرد.

دادگاه جنایی مصر ۲۱ ماه می‌گذشته مبارک را به اتهام فساد مالی در پرونده معروف به «کاخ‌های ریاست جمهوری به سه سال زندان و دو پسرش را نیز به چهار سال زندان محکوم کرد.

منابع قضایی مصری امروز - سه شنبه - اعلام کردند که دادگاه تجدید نظر مصر اعتراض رئیس جمهوری مخلوع این کشور به حکم صادر شده علیه وی به اتهام فساد مالی را پذیرفت و این حکم را لغو کرد.

دادگاه تجدید نظر مصر ضمن لغو حکم سه سال زندان مبارک و چهار سال زندان برای دو پسرش در پرونده کاخ‌های ریاست جمهوری حکم به محاکمه دوباره آن‌ها صادر کرد.

پیش از این دادستانی کل مصر مبارک را به استیلا و تسهیل استیلا بر ۱۲۵ میلیون و ۷۷۹ هزار پوند از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۱ از پول‌های دولت که برای مرکز ارتباطات ریاست جمهوری اختصاص یافته، متهم کرده بود.

دادستانی کل مصر همچنین جمال و علاء مبارک را نیز به مشارکت در فساد مالی پدرشان متهم کرده بود.

پول حبس دولت ریاست جمهوری زندان مصر حکم دادگاه مبارک حسنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر