کد خبر: 247133 A

ولایتی در جمع مسئولان نهادهای ایرانی مستقر در روسیه:

موضوعات مهم منطقه‌ای، بین‌المللی و جهانی مورد بحثو تبادل نظر قرار گرفت و آقای پوتین هم از گسترش روابط در همه زمینه‌ها استقبال کرد و بستر مناسبی فراهم شد تا با تلاش و برنامه‌ریزی دقیق، همکاری‌ها و تعاملات در سطوح مختلف ارتقاء یابد.

فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان به روسیه با تاکید بر اینکه عزم مسئولان عالی دو کشور گسترش و تعمیق هرچه بیشتر روابط استراتژیک است، گفت: برخورد مثبت رئیس جمهور روسیه نشان‌دهنده امکان بهره‌برداری از این فرصت است.

به گزارش ایلنا، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل که به عنوان فرستاده ویژه حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان به روسیه سفر کرده بود در جمع دیپلمات‌ها و مسئولان نهادهای ایرانی مستقر در روسیه در محل سفارت حضور یافت.

لایتی با تشکر از میزبانی دولت روسیه و هماهنگی مطلوب سفیر و همکاران سفارت، گزارش کوتاهی از ملاقات خود به عنوان فرستاده ویژه رئیس جمهور اسلامی ایران ارائه کرد و گفت: عزم مسئولان عالی کشور گسترش و تعمیق هرچه بیشتر روابط استراتژیک ایران و روسیه است.

فرستاده ویژه رئیس جمهور کشورمان به روسیه اضافه کرد: برخورد مثبت رئیس جمهور روسیه نشانه امکان بهره برداری از این فرصت است.

وی بیان داشت: این ملاقات در دو بخش انجام شد؛ در بخش اول وزرای خارجه و انرژی روسیه حضور داشتند و در بخش دوم هم مباحثبا حضور اینجانب و رئیس جمهور روسیه ادامه یافت.

ولایتی بر همین اساس تاکید کرد: موضوعات مهم منطقه‌ای، بین‌المللی و جهانی مورد بحثو تبادل نظر قرار گرفت و آقای پوتین هم از گسترش روابط در همه زمینه‌ها استقبال کرد و بستر مناسبی فراهم شد تا با تلاش و برنامه‌ریزی دقیق، همکاری‌ها و تعاملات در سطوح مختلف ارتقاء یابد.

در ابتدای این دیدار که رحیم‌پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه و سعید محمدی نیز حضور داشتند، سنائی سفیر ایران در مسکو ضمن خیرمقدم، نتایج ملاقات با رئیس جمهور روسیه را مهم تلقی کرده و بر ضرورت هرچه بیشتر در تعمیق و گسترش همکاری‌ها تاکید کرد.

اقیانوسیه امور بین الملل ایران ایران و روسیه حسن روحانی رئیس جمهور روسیه علی اکبر ولایتی معاون مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر