کد خبر: 258487 A

مقام‌های چین در سالروز ناپدید شدن هواپیمای «ام‌اچ ۳۷۰»:

مقام‌های چین اعلام کردند که عملیات جست‌وجو برای یافتن بدنه هواپیمای ناپدید شده مالزی ادامه می‌یابد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «وانگ یی» وزیر خارجه چین امروز-یکشنبه- اعلام کرد که جست‌وجو برای پیدا کردن لاشه هواپیمای متعلق به خطوط هواپیمایی مالزی که سال گذشته از صفحه‌های رادار محو شد، همچنان ادامه می‌یابد.

وی گفت: «جست‌و‌جو برای یافتن بدنه هواپیمای «ام‌اچ ۳۷۰» متوقف نمی‌شود و در این عملیات هرگونه تجهیزات و پرسنل را که نیاز باشد، تامین می‌کنیم.»

وزیرخارجه چین با اشاره به سالروز ناپدید شدن هواپیمای مالزی گفت که امروز روز سختی برای خانواده‌های سرنشینان این هواپیما است.

معاون نخست‌وزیر استرالیا اخیرا اعلام کرده بود که عملیات جست‌وجو برای یافتن هواپیمای مالزی نمی‌تواند تا ابد ادامه پیدا کند و مذاکرات میان مقام‌های استرالیا، چین و مالزی برای توقف این عملیات همچنان ادامه دارد.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی سال گذشته با ۲۳۹ سرنشین که اکثر آن‌ها چینی بودند، پس از بلند شدن از فرودگاه کوالالامپور به مقصد پکن از صفحه رادار محو شد و تاکنون هیچ اثری از این هواپیما یافت نشده است.

برخی کارشناسان بر این باور هستند که هواپیمای مالزی قبل از آن‌که در اقیانوس هند سقوط کند، هزاران کیلومتر از مسیر خود را پیموده است.

اقیانوس هند پکن چین خانواده فرودگاه مالزی معاون وزیر خارجه هواپیما استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر