کد خبر: 258594 A

نخست‌وزیر مالزی:

نخست‌وزیر مالزی گفت که برای یافتن لاشه هواپیمای ناپدید شده این کشور که سال گذشته از صفحه رادار محو شد، مصمم است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «نجیب رزاق» نخست‌وزیر مالزی امروز -یکشنبه- گفت که برای ادامه جست‌و‌جو به منظور یافتن بدنه هواپیمای «ام‌اچ۳۷۰» این کشور که سال گذشته ناپدید شد، همچنان متعهد و مصمم است.

وی با ابراز امیدواری درباره یافتن لاشه هواپیما گفت که به همراه متحدان بین‌المللی خود کوچک‌ترین مدارک و نشانه‌ها را پیگیری کرده‌ایم و به این تلاش ادامه می‌دهیم.

برخی از خانواده‌های قربانیان هواپیمای مالزی در چند روز اخیر به مناسبت سالروز گم‌شدن این هواپیما مراسم یادبود برگزار کردند.

 «وانگ یی» وزیر خارجه چین امروز اعلام کرد که جست‌وجو برای پیدا کردن لاشه هواپیمای متعلق به خطوط هواپیمایی مالزی همچنان ادامه می‌یابد.

وی گفت: «جست‌و‌جو برای یافتن بدنه هواپیمای «ام‌اچ ۳۷۰» متوقف نمی‌شود و در این عملیات هرگونه تجهیزات و پرسنل را که نیاز باشد، تامین می‌کنیم.»

وزیرخارجه چین با اشاره به سالروز ناپدید شدن هواپیمای مالزی گفت که امروز روز سختی برای خانواده‌های سرنشینان این هواپیما است.

معاون نخست‌وزیر استرالیا اخیرا اعلام کرده بود که عملیات جست‌وجو برای یافتن هواپیمای مالزی نمی‌تواند تا ابد ادامه پیدا کند و مذاکرات میان مقام‌های استرالیا، چین و مالزی برای توقف این عملیات همچنان ادامه دارد.

هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی سال گذشته با ۲۳۹ سرنشین که اکثر آن‌ها چینی بودند، پس از بلند شدن از فرودگاه کوالالامپور به مقصد پکن از صفحه رادار محو شد و تاکنون هیچ اثری از این هواپیما یافت نشده است.

برخی کار‌شناسان بر این باور هستند که هواپیمای مالزی قبل از آن‌که در اقیانوس هند سقوط کند، هزاران کیلومتر از مسیر خود را پیموده است.

سقوط هواپیما مالزی ایلنا رزاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر