کد خبر: 259797 A

نیروهای ارتش عراق با کمک نیروهای مردمی ۹۰ درصد از شهر «تکریت» مرکز استان «صلاح الدین» را از کنترل گروه تروریستی داعش آزاد کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از سومریه نیوز، «مروان الجباره» سخنگوی شورای شیوخ عشایر صلاح الدین گفت که نیروهای مشترک ارتش و پلیس با کمک نیروهای مردمی و حمایت هواپیماهای ارتش ۹۰ درصد از شهر تکریت را از داعش پاک سازی کرده و در حال پیشروی به سمت منطقه کاخ‌های ریاست جمهوری هستند.

الجباره افزود که نیروهای مشترک و نیروهای مردمی به مرکز تکریت رسیده و مناطق «القادسیه»، «العصری»، «الزهور»، خیابان «الاطباء»، ساختمان فرماندهی پلیس صلاح الدین و ساختمان شورای محلی در مرکز این شهر را از عناصر داعش پاک‌سازی کردند. 

سخنگوی شورای شیوخ عشایر صلاح الدین تاکید کرد که تا کنون ۹۰ درصد از تکریت از عناصر داعش بازپس گرفته شده و فقط مجتمع کاخ‌های ریاست جمهوری باقی مانده است که نیروهای عراقی و نیروهای مردمی به سمت آن در حال پیشروی هستند. 

در همین حال، نیروهای ارتش با حمایت نیروهای مردمی و عشایر صلاح الدین منطقه «الدیم» در غرب و منطقه «الصناعی» در مرکز تکریت را نیز از کنترل داعش خارج کردند. 

نیروهای عراقی با کمک نیروهای مردمی و عشایر امروز-چهارشنبه-عملیات گسترده‌ای را برای آزادی تکریت از کنترل داعش آغاز کردند.

عراق تکریت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر