کد خبر: 264893 A

العبادی در گفت‌وگو با اشپیگل:

نخست‌وزیر عراق با تقدیر از نقش ایران و آلمان در حمایت از کشورش در برابر تروریست‌ها گفت که بغداد در آستانه اشغال توسط داعش بود، اما آمریکا هیچ حرکتی از خود نشان نداد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، حیدر العبادی در گفت‌وگو با مجله اشپیگل با انتقاد شدید از نقشی که آمریکا در جنگ علیه داعش ایفا کرد، افزود: «عراق عمیقا از آمریکا ناامید شده است زیرا چیزی نمانده بود که بغداد توسط داعش محاصره شود، ولی واشنگتن هیچ حرکتی از خود نشان نداد و ترجیح داد که بغداد سقوط کند.»

العبادی با ستودن همکاری‌های مشترک میان کشورش و دفتر اطلاعات آلمان تاکید کرد که در مقابل کمک‌های نظامی که برلین برای مبارزه با تروریست‌ها به عراق ارسال کرده است، بغداد نیز شماره‌هایی را که تروریست‌ها با آن در آلمان تماس گرفته‌اند، در اختیار این کشور قرار خواهد داد.

نخست‌وزیر عراق ضمن تحسین نقش ایران در حمایت نظامی از بغداد و اعزام مشاوران نظامی، به این مجله آلمانی گفت: تهران هم به دلیل منافع ملی خود و هم برای دفاع از شهرهای مقدس بلافاصله برای کمک‌رسانی آماده بود.

وی این احتمال که کمک‌رسانی‌های تهران در آینده تبدیل به بهانه‌ای برای تسلط بر عراق شود را رد کرده و افزود: «عراق وامدار ایرانی‌ها نیست.»

حيدر العبادي مبارزه ايران با داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر