کد خبر: 270910 A

تحلیلگر سیاسی و اقتصاددان آمریکایی:

تحلیلگر سیاسی و اقتصاددان آمریکایی در تازه‌ترین گزارش خود نوشت که ادعاهای آمریکا علیه روسیه می‌تواند به یک درگیری هسته‌ای تبدیل شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «پائول کریگ رابرتز» تحلیلگر مسائل اقتصادی و سیاسی در آمریکا در تازه‌ترین مقاله خود به نام «آیا واشنگتن همه ما را به کشتن خواهد داد؟» که روز گذشته-پنجشنبه- منتشر شد، نوشت که تبلیغات آمریکا علیه روسیه می‌تواند به یک فاجعه هسته‌ای منجر شود.

رابرتز می‌نویسد: «ترس از روسیه به دلیل شایعه‌های منتشر شده توسط رسانه‌های مهم آمریکایی از یک طرف و احتمال اشتباه سامانه هشدار هسته‌ای آمریکا از طرف دیگر جایی برای ادامه بقای انسان‌ها باقی نمی‌گذارند.»

وی با اشاره به رویداد ۲۶ سپتامبر ۱۹۸۳ در تاسیسات هسته‌ای روسیه در ۹۰ کیلومتری مسکو که با کمک «استانیسلاف پتروف» یکی از نظامیان روسی در شناسایی اشتباه در این تاسیسات از بروز درگیری هسته‌ای جلوگیری شد، نوشت که آمریکا ۴۵۰ موشک بالستیکی بین قاره‌ای برای هرگونه اخطار جنگی در اختیار دارد.

آمریکا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا تاکنون بار‌ها روسیه را به تامین تجهیزات نظامی جدایی‌طلبان در شرق اوکراین و کمک به ادامه درگیری‌ها در این منطقه متهم کرده‌اند.

مسئولان وزارت دفاع روسیه اخیرا درباره افزایش شمار پروازهای جت‌های جنگنده سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در نزدیکی مرزهای خود هشدار داده و اعلام کردند که این اقدام تجاوز به حریم این کشور محسوب می‌شود.

روسیه آمریکا ایلنا پائول کریگ رابرتز فاجعه هسته‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر