کد خبر: 274884 A

معاون سابق رئیس سیا:

ایلنا: معاون سابق رئیس سیا گفت که مسئولان این کشور درباره توانایی اعضای گروه تروریستی القاعده برای از سرگیری اقدامات تروریستی درست قضاوت نکردند.

به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن‌پست، «مایکل مورل» معاون سابق رئیس سیا در کتاب جدید خود نوشت که مسئولان سازمان‌های اطلاعاتی و جاسوسی آمریکایی درباره توانایی گروه تروریستی القاعده در از سرگیری عملیات‌های خود در خاورمیانه و تقویت اعضایش به‌ویژه پس از قتل «بن لادن» رهبر سابق این گروه، قضاوت اشتباه انجام داده است.

مورل گفت که مقام‌های ارشد اطلاعاتی آمریکا در بسیاری از مسائل از جمله پیش‌بینی جنبش «بهار عربی» اشتباه عمل کرده و به تحولات جهان با خوش‌بینی برخورد کرد.

مقام‌های سیا از اظهارنظر درباره مطالب منتشر شده توسط مورل خودداری کردند، اما مقام‌های آمریکایی اعراف کردند که وقایع اخیر به سرعت به نفع گروه تروریستی القاعده تمام شده‌اند.

کتاب مورل به نام «جنگ بزرگ زمان ما» با نگاهی انتقادی به سه دهه اقدام‌های رخ داده در طی خدمت وی در سازمان سیا، تلاش می‌کند اشتباهات مقام‌های این سازمان و به ویژه سازمان ضد تروریستی این کشور را در رویدادهایی مانند ۱۱ سپتامبر تحلیل کند.

القاعده ایلنا سیا مایکل مورل بن لادن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر